Home Kategorie Ludzie Papieża Jana Pawła II, łączyło z nią coś więcej niż przyjaźń? Czułe listy są na to dowodem.
3.76K

Papieża Jana Pawła II, łączyło z nią coś więcej niż przyjaźń? Czułe listy są na to dowodem.

Papieża Jana Pawła II, łączyło z nią coś więcej niż przyjaźń? Czułe listy są na to dowodem.

Listy przez siedem lat były zamknięte w archiwach. Co łączyło Jana Pawła II z amerykańską filozofką polskiego pochodzenia Anną Teresą Tymieniecką? Możliwe, że głęboka zażyłość.

Ponad 340 listów, dziesiątki spotkań i przyjaźń, która przetrwała ponad trzy dekady. Co łączyło Jana Pawła II z amerykańską filozofką polskiego pochodzenia Anną Teresą Tymieniecką. Czy to było coś więcej niż przyjaźń? Jeżeli tak, to jest to skandal.

Jan Paweł II kierował Kościołem przez ponad ćwierć wieku aż do swojej śmierci w 2005 roku, przyczynił się do obalenia komunizmu i bardzo szybko w 2014 roku został kanonizowany.

Film dokumentalny „Niezwykła przyjaźń Jana Pawła II” trafi na antenę telewizji HISTORY2 w niedzielę 17 maja o 21.00. Przedstawione w tym dokumencie liczne, nigdy wcześniej niepublikowane fotografie i listy opowiadają historię znajomości Karola Wojtyły z Anną Teresą Tymieniecką. Przyjaźń ta, budzi naprawdę wiele kontrowersji.

Na początku Jana Pawła II i Annę Teresę łączyła intelektualna zażyłość i zamiłowanie do rozmów o filozofii. Brytyjski dokument udowadnia jednak, że z czasem ich relacja zmieniała swój charakter. Jan Paweł II ich przyjaźń nazywał „darem od niebios”.

– „Otrzymałem trzy listy od ciebie. W ostatnim piszesz, że czujesz się rozdarta, lecz nie mam odpowiedzi na te słowa. Szkaplerz pozwala mi akceptować i czuć ciebie w każdej sytuacji z bliska i z daleka. Pamiętam, gdzie byłem, gdy usłyszałem, jak powiedziałaś „należę do ciebie”. Bałem się tego daru, ale od początku wiedziałem, a teraz jestem pewien, że muszę go przyjąć jako dar niebios” –  pisał Jan Paweł II do Anny Teresy Tymienieckiej. Jak jest w rzeczywistości? Nie wiadomo. Jeżeli to był romans, to rzuca nowe światło na życie Jana Pawła II. Nie był on jednak takim świętym jak się wydaje.

Zabrano jej dziewięcioro dzieci. Tej decyzji, nie rozumieją nawet urzędnicy.

Źródło: materiały prasowe, popularne etc.

 

Różnorodne masaże do wyboru
Różnorodne masaże do wyboru
103,20 zł
180,00 zł
Oferta zakończona!
Masaż twarzy, szyi i ramion lub leczniczy kręgosłupa za 99 zł i więcej w gabinecie Body Balance w Bydgoszczy (do -35%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz