Home Kategorie Kiedy trzecia dawka szczepionki na COVID-19? Znamy potencjalną datę.

Kiedy trzecia dawka szczepionki na COVID-19? Znamy potencjalną datę.

Kiedy trzecia dawka szczepionki na COVID-19? Znamy potencjalną datę.

Amerykański specjalista ds. epidemii koronawirusa zabrał głos w sprawie szczepionki na COVID-19. Jak podkreślił dr Anthony Fauci, trzecia dawka szczepionki, może być potrzebna już niedługo.

Świat szczepi się przeciwko koronawirusowi. Jak zauważają dziennikarze CNN, szczepionki na COVID-19 przyczyniają się do zmniejszenia liczby zakażeń. Jednak wielce prawdopodobne jest to, że będzie potrzebne kolejne szczepienie, tak zwane wtórne.

Jak podkreśla Albert Bourla, dyrektor Pfizera, a także amerykański specjalista ds. epidemii koronawirusa dr Anthony Fauci, kolejna dawka może być konieczna do zaaplikowania już rok po podaniu pierwszej szczepionki.

– „Wiemy, że trwałość szczepionki na COVID zapewniająca skuteczność utrzymuje się przez co najmniej sześć miesięcy, a prawdopodobnie znacznie dłużej. Myślę jednak, że prawie na pewno będziemy potrzebować dawki przypominającej mniej więcej po roku od przyjęcia dawki podstawowej” – powiedział Anthony Fauci.

Według danych Amerykańskich Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC), co najmniej 50 proc. dorosłych Amerykanów otrzymało już pierwszą dawkę szczepionki na COVID. Z drugiej strony, zaledwie 38% Amerykanów jest na ten moment zaszczepionych w pełni. To nie jest dobry wynik.

Zdaniem dr. Antony’ego Fauci’ego niepotrzebne będą także wzmacniacze szczepionek na COVID przeciwko poszczególnym wariantom. Te miałaby zastąpić szczepionka, oparta na bazowym wariancie COVID-19.

Jak podkreślił dyrektor Pfizera, koncern nie przygotował jeszcze przypominającej szczepionki na COVID. Rezultaty mają się pojawić dopiero w przeciągu najbliższych dwóch miesięcy.

Zdaniem ekspertów koncernu, przypominająca szczepionka na COVID ma być bardziej podobna do preparatu na odrę, niż grypę. Ma dawać odporność na całe życie wynoszącą 96%. Czy tak będzie w rzeczywistości? Zobaczymy.

Nie żyje kultowy polski muzyk. Miał zaledwie 45 lat. Poruszające pożegnanie Liroya i Cypisa.

Źródło: CNN

Samochodowe pakiety spa
Samochodowe pakiety spa
49,99 zł
100,00 zł
Oferta zakończona!
Profesjonalne i kompleksowe mycie oraz pielęgnacja auta w pakietach od 49,99 zł w Auto-Flash w Bydgoszczy (do -50%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz