Home Kategorie Życie Półtoraroczna dziewczynka sama wyszła ze żłobka.
3.56K

Półtoraroczna dziewczynka sama wyszła ze żłobka.

Półtoraroczna dziewczynka sama wyszła ze żłobka.

Półtoraroczna dziewczynka spacerowała sama po jednej z olsztyńskich ulic. Jak się okazało, nieprzypilnowana wyszła ze żłobka. Na szczęście dziecku nic się nie stało, chociaż jej akcja, wywołuje szok.

Do zdarzenia doszło w czwartek w Olsztynie. Po godzinie 10 pracownik myjni samochodowej zauważył dziewczynkę, która szła ulicą bez opieki. Od razu wezwał policję. To była bardzo dobra reakcja z jego strony.

– „Wśród funkcjonariuszy była policjantka z kilkuletnim stażem, która, będąc matką, doskonale wiedziała jak zaopiekować się przerażonym maleństwem” – mówi podkom. Rafał Prokopczyk z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

Policjantka zajęła się dzieckiem i nawet je przebrała:

– „Gdy maleństwo poczuło się bezpiecznie i pierwsze emocje opadły, dziewczynka zasnęła na rękach policjantki” – dodał Prokopczyk.

„Opiekunki z grupą maluchów znajdowały się akurat na zewnątrz budynku i na pierwsze pytanie dotyczące oddalenia się z placówki jednej z podopiecznych kategorycznie zaprzeczyły – aż do chwili, gdy policjanci okazali opiekunkom zdjęcie 1,5 rocznej dziewczynki” – mówi oficer prasowy. Funkcjonariuszom udało się ustalić, że dziewczynka oddaliła się gdy dzieci były na placu zabaw. Funkcjonariusze ustalili rodziców dziecka.

– „Natychmiast przyjechali na miejsce. Zdecydowano również, aby wezwać karetkę pogotowia, którą ostatecznie dziewczynka wraz z mamą pojechały do szpitala na obserwację” – dodał Prokopczyk.

Funkcjonariusze oczywiście rozpoczęli postępowanie wyjaśniające w tej sprawie:

– „Sporządzana jest szczegółowa dokumentacja, przepytywane opiekunki. Dziewczynka przeszła kilkaset metrów chodnikiem, gdzie w pobliżu była ulica. Jej ojciec złożył zawiadomienie w sprawie narażenia dziecka przez opiekunów na bezpośrednią utratę zdrowia i życia” – przekazał oficer prasowy i dodał, że grozi za to do trzech lat więzienia.

– „Z tego miejsca wielkie brawa należą się świadkowi, który jako pierwszy zauważył dziewczynkę i właściwie zareagował. Gdyby nie jego postawa, ta sytuacja mogłaby skończyć się tragicznie” – podsumował Prokopczyk. Sytuacja mimo że skończyła się dobrze w żadnym wypadku, nie powinna mieć miejsca.

Wypadek, który wstrząsnął całym krajem. Zginęli rodzice i dzieci. Jest opinia biegłych.

Źródło: TVN24

 

 

 

Gładkie ciało
Gładkie ciało
35,99 zł
60,00 zł
Oferta zakończona!
Depilacja woskiem wybranych partii ciała od 35,99 zł w Beauty Face (do -50%)

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz