Home Kategorie Zdrowie Loteria dla zaszczepionych. Rządowe wsparcie dla najlepszych samorządów.

Loteria dla zaszczepionych. Rządowe wsparcie dla najlepszych samorządów.

Loteria dla zaszczepionych. Rządowe wsparcie dla najlepszych samorządów.

Rząd chciałby zmobilizować osoby niezdecydowane na przyjęcie szczepionki na COVID-19. Zachętą ma być wsparcie finansowe dla samorządów, które zanotują najwyższą liczbę zaszczepionych.

Według ostatnich badań w Polsce nadal 48% obywateli nie chce się szczepić. Rząd ma pomysł, jak to zmienić. Pomóc mają samorządy. Sczepienia poza względem zdrowotnym, mają być opłacalne finansowo. Rząd ma dla samorządów specjalną ofertę.

Radio ZET donosi, że poszczególne regiony kraju będą mogły rywalizować o dodatkowe środki z budżetu pańśtwa. Warunkiem ma być liczba zaszczepionych mieszkańców.

Plan jest prosty: zachęty finansowa skierowane do samorządów, w których zaszczepi się najwięcej osób. Taka inicjatywa miała zostać przedstawiona w trakcie spotkania szefa Kancelarii Premiera Michała Dworczyka z prezydentami miast i samorządowcami. O jakich kwotach mowa?

– „Nie chcę na razie mówić o kwotach, będą znane na początku tygodnia. Pozytywnie oceniamy pomysły mobilizujące samorządy do tego, by jak największa ich populacja się zaszczepiła” – powiedział Marek Wójcik, pełnomocnik zarządu związku miast polskich.

Ostateczna decyzja ma być ogłoszona 24 maja. Przedstawiciele rządu zastanawiają się nad możliwością realizacji postulatów. Jeśli będzie zielone światło, wtedy część z nich uruchomiona zostanie już na początku czerwca.

Jak informuje Radio ZET, miasta też wystosowały własne propozycje dotyczące propagowania programu szczepień. Warszawa, Łódź i Kraków chcą zorganizować wielką loterię dla mieszkańców, którzy już poddali się szczepieniu.

– „Padały oferty nagród nadzwyczaj atrakcyjnych. Jednak, żeby zorganizować taką loterię trzeba przejść niesamowicie długą, biurokratyczną procedurę, ale kto wie…” – mówił Radiu ZET Marek Wójcik, pełnomocnik zarządu Związku Miast Polskich.

Grozi nam czwarta fala koronawirusa i lockdown? Ekspert ujawnia, jak tego uniknąć.

Źródło: Radio ZET

Park trampolin: godzinne wejście
Park trampolin: godzinne wejście
32,00 zł
64,00 zł
Oferta zakończona!
Godzina zabawy na trampolinach dla 2 osób od 40 zł w JumpWorld – Parku Trampolin (do -50%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz