Home Kategorie Zdrowie Rząd ogłosi nowe zachęty, które mają skłonić ludzi do szczepienia się na COVID-19.

Rząd ogłosi nowe zachęty, które mają skłonić ludzi do szczepienia się na COVID-19.

Rząd ogłosi nowe zachęty, które mają skłonić ludzi do szczepienia się na COVID-19.

Rząd i samorządy planują nową akcję, która ma zachęcić Polaków do szczepienia się przeciwko koronawirusowi. Końcowe ustalenia w tej sprawie zapadną w poniedziałek, a ogłoszenie szczegółów odbędzie się dzień później.

Samorządy niektórych miast chcą organizować loterie, które mają na celu zachęcić ludzi do szczepienia się na COVID-19.

W rozmowie z Radiem ZET Michał Dworczyk podkreślał, że „musimy szukać różnych, niestandardowych pomysłów, aby zachęcić Polaków do szczepień”.

– „W najbliższy wtorek przedstawimy cały katalog nowych działań, które będą miały właśnie charakter profrekwencyjny, a który będziemy realizować zarówno na poziomie rządu, jak i samorządu” – podkreśla minister Dworczyk. W sprawie samego pomysłu z loteriami mówi jedynie, że uzgodnienia trwają.

Szef Kancelarii Premiera podkreślał, że ważną zachętą do szczepienia może być certyfikat covidowy, czy inaczej paszport covidowy. Ma on obowiązywać w Unii Europejskiej już od 1 lipca.

– „Myślę, że wielu osobom, które planują wyjazdy zagraniczne np. na wakacje, certyfikat covidowy pomoże w szybkim załatwieniu wyjazdowych formalności, więc być może, dla części osób to będzie dodatkowy argument za tym, żeby jak najszybciej zaszczepić się” – mówi Dworczyk.

Minister potwierdził jednocześnie, że certyfikat covidowy zawierać będzie nie tylko informację o szczepieniu, w tym o rodzaju szczepionki, ale też w przypadku braku szczepienia będzie tam informacja o aktualnym negatywnym teście na COVID-19 lub o przebytej chorobie.

– „Dzięki temu nie będziemy musieli odbywać kwarantanny i będziemy mogli łatwiej i szybciej udowodnić, że jesteśmy bezpieczni dla innych” – tłumaczy minister.

Certyfikat będzie w formie elektornicznej lub papierowej, a wszystkie zawarte w nim informacje służby graniczne będą mogły odczytać dzięki kodowi QR. Certyfikaty mają obowiązywać w 27 państwach Unii oraz w Norwegii, Islandii i Liechtensteinie.

Szok! Liczba ofiar pandemii była ogromnie zaniżona. WHO podało przerażające dane.

Źródło: Radio ZET

Odgrzybianie i serwis klimatyzacji
Odgrzybianie i serwis klimatyzacji
23,99 zł
29,99 zł
Oferta zakończona!
Ozonowe odgrzybianie klimatyzacji z kontrolą sprawności za 29,99 zł i więcej opcji w Auto Servis

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
6

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz