Home Kategorie Ludzie 5 mieszkań, 3 domy, kilkanaście hektarów ziemi… Dziennikarze prześwietlili majątek Morawieckich.

5 mieszkań, 3 domy, kilkanaście hektarów ziemi… Dziennikarze prześwietlili majątek Morawieckich.

5 mieszkań, 3 domy, kilkanaście hektarów ziemi… Dziennikarze prześwietlili majątek Morawieckich.

Dziennikarze WP podali, że Morawieccy mają m.in. 5 mieszkań, 3 domy i kilkanaście hektarów ziemi oraz oszczędności. Szacunkowa wartość majątku to ok. 40 mln zł.

Mateusz Morawiecki jako poseł musi co roku składać oświadczenia majątkowe, które znajdują się na stronie Sejmu. Mimo iż jego stan posiadania budzi kontrowersje, gdyż Mateusz i Iwona Morawieccy zawarli w 2013 roku umowę o podziale majątku. Od tamtego momentu premier nie musi wykazywać w oświadczeniach nieruchomości należących do jego żony.

WP sprawdziła w bazie Elektronicznych Ksiąg Wieczystych, prowadzonej przez Ministerstwo Sprawiedliwości, jakie nieruchomości posiada Iwona Morawiecka. Dziennikarze ocenili szacunkową wartość nieruchomości żony premiera za pomocą serwisu Cenatorium, który podaje dane o transakcjach na rynku nieruchomości.

Według dziennikarzy WP najcenniejszym składnikiem majątku Morawieckiej są dwie działki o wielkości 14,8 i 0,19 hektara znajdujące się przy ul. Mokronoskiej we Wrocławiu. Ich wartość szacowana jest na 12,8 mln zł. Historię jednej z tych działek opisała Gazeta Wyborcza w 2019. Okazało się, że w 1999 roku działka ta trafiła w ręce parafii pw. św. Elżbiety w ramach rozliczeń Kościoła z państwem. Trzy lata później odkupiło ją małżeństwo Morawieckich za 700 tys. zł.

W centrum Wrocławia, w kamienicy przy ul. Oławskiej, Iwona Morawiecka posiada kawalerkę o powierzchni 53,9 mkw oraz 75-metrowe 2-pokojowe mieszkanie. WP wycenia pierwsze z nich na 494 tys. zł, a drugie na 688 tys. zł. W kamienicy żona premiera ma też lokal użytkowy o powierzchni 226,5 mkw. Jego wartość to szacunkowo 1,3 mln zł.

Na przedmieściach Wrocławia Iwona Morawiecka ma z kolei kawalerkę o powierzchni 29,4 mkw, której wartość to szacunkowo 178 tys. zł. Morawieccy kupili ją w 2012 roku. Po rozdziale majątku mieszkanie należy wyłącznie do żony premiera. W tym samym miejscu Morawieccy mają też wspólne mieszkanie w zabudowie szeregowej, które kupili w 2003 roku. To segment o powierzchni 180 mkw, stojący na działce o wielkości 377 mkw. Ta nieruchomość może być warta 1,35 mln zł.

Kolejną działkę Iwona Morawiecka kupiła w 2012 roku w Żernikach Wrocławskich. To 11 318 mkw gruntów ornych o szacunkowej wartości osiągającej 1,2 mln zł.

Jak podaje WP, Morawieccy mają też spory majątek w stolicy. Na mokotowskim osiedlu Marina Iwona Morawiecka ma 300-metrowy apartament o wartości 5,5 mln zł. To tam żona szefa rządu prowadzi działalność polegającą na wynajmie i zarządzaniu nieruchomościami. Apartament zakupili wspólnie w 2008 roku, a kilka lat później został on własnością Iwony.

Na Mokotowie przy ul. Konstruktorskiej Morawieccy mają dwa mieszkania. Jedno z nich, 71-metrowe o wartości 1,1 mln zł jest własnością Mateusza Morawieckiego. Drugie, o powierzchni 62,9 mkw., to własność Iwony Morawieckiej od 2016 roku. Jego szacunkowa wartość to 836 tys. zł.

Małżeństwo Morawieckich mają też nieruchomości w miejscowościach letniskowych. W Dębkach szef polskiego rządu ma 100-metrowy dom niedaleko plaży, który wyceniany jest na 3 – 3,5 mln zł. Iwona Morawiecka jest z kolei właścicielką działki nad Bzurą o powierzchni 0,5 ha. Wartość tej nieruchomości to ok. 250 tys. zł.

Mateusz Morawiecki to również właściciel działki oraz 150-metrowego domu w Golędzinowie pod Wrocławiem. Ich wartość to 1,9 mln zł.

Jak ocenia WP, łączna wartość nieruchomości posiadanych przez Morawieckich to 31,3 mln zł. Do tego dochodzi ok. 3,5 mln zł za nieruchomości, które sprzedała w ostatnich latach Iwona Morawiecka. Oprócz tego Mateusz Morawiecki posiada 4,93 mln zł oszczędności, wierzytelność w wysokości 300 tys. zł, a także meble oraz sprzęt za ponad 300 tys. zł. Oznacza to, że wraz z małżonką premier Morawiecki zgromadził majątek w wysokości co najmniej 40 mln zł.

Małgorzata Rozenek topless w gorącej sesji z Radkiem Majdanem. „Lubię te nasze poranki”.

Źródło: WP

Kawiorowy rytuał spa
Kawiorowy rytuał spa
89,99 zł
Oferta zakończona!
Kawiorowy rytuał spa (89,99 zł) z zabiegiem na dłonie (109,99 zł) i więcej w Body Secret & SPA w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
5

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz