Home Kategorie Jedzenie Złe wieści. Czeka nas kolejna podwyżka cen. Odczują ją boleśnie niemal wszyscy.

Złe wieści. Czeka nas kolejna podwyżka cen. Odczują ją boleśnie niemal wszyscy.

Złe wieści. Czeka nas kolejna podwyżka cen. Odczują ją boleśnie niemal wszyscy.

Ostatnie czasy nie są zbyt łaskawe dla Polaków. W górę poszły ceny żywności. Oprócz tego coraz więcej płacimy też za sezonowe owoce i warzywa. To niestety nie koniec złych wieści.

Robiąc codzienne zakupy już niedługo może nas czekać nieprzyjemna niespodzianka. O wiele więcej zapłacimy bowiem za mięso. Zarówno drób, jak i wieprzowinę. Jest to o tyle bolesna podwyżka, że oba te produkty często lądują w koszykach Polaków.

Witold Choiński, prezes Związku Polskie Mięso w programie „Money. To się liczy” mówił, że jest kilka przyczyn takiej sytuacji. Jedną z nich jest pandemia koronawirusa, która spowodowała zamknięcie różnych gałęzi sprzedażowych, przede wszystkim gastronomii i hoteli.

Kolejnym problemem jest ptasia grypa, która objęła najważniejsze rejony hodowli. Ceny skupu drobiu są teraz wyższe o 60 – 70%. Wzrosły też ceny skupu wieprzowiny. Jest obecnie wyższa o 30%. Całkiem prawdopodobne, że mięso będzie jeszcze droższe. Coraz częściej mówi się bowiem o tzw. podatku od mięsa.

Udowodniono, że produkcja mięsa ma zły wpływ na środowisko. Sprzyja bowiem produkcji dwutlenku węgla i metanu. Szacunkowo hodowla odpowiada aż za 18% produkowanych przez ludzkość gazów cieplarnianych.

Produkcja mięsa może też wywoływać inne negatywne skutki dla środowiska. Sprawia bowiem, że zwiększa się zużycie wody pitnej, a w krajach rozwijających się wpływa na zwiększoną wycinkę lasów.

Eksperci twierdzą, że najgorsza dla środowiska jest hodowla bydła. Zużywa się do niej kilkakrotnie więcej wody niż w przypadku hodowli wieprzowiny i drobiu.

Vouchery, samochody i miliony złotych do wygrania. Rząd ogłasza loterię szczepionkową.

Źródło: money.pl

Polmed: Pakiety badań laboratoryjnych dla grup wiekowych
Polmed: Pakiety badań laboratoryjnych dla grup wiekowych
69,99 zł
Oferta zakończona!
Pakiety badań laboratoryjnych dla grup wiekowych od 69,99 zł - ponad 300 lokalizacji z Centrum Medycznym Polmed

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
2
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
3
Zły
Zły
10

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz