Home Kategorie Zdrowie Kolejna choroba atakuje ozdrowieńców. Czy „żółty grzyb” jest groźniejszy od wszystkiego innego?
11.06K

Kolejna choroba atakuje ozdrowieńców. Czy „żółty grzyb” jest groźniejszy od wszystkiego innego?

Kolejna choroba atakuje ozdrowieńców. Czy „żółty grzyb” jest groźniejszy od wszystkiego innego?

Indie zmagają się w obecnych czasach nie tylko z potężną falą pandemii, ale i plagą innych chorób, które powodowane są przez COVID-19. Epidemią została infekcja nazywana „czarnym grzybem”, a teraz lekarze informują o wykryciu przypadków „żółtego grzyba” u ozdrowieńców.

Jakiś czas temu głośno zrobiło się o epidemii „czarnego grzyba” w Indiach, czyli lawinowo rosnącej liczbie przypadków mukormykozy. Jest to grzybica atakująca płuca oraz zatoki, której śmiertelność wynosi aż 50%. Atakuje osoby o obniżonej odporności, którzy przez dłuższy czas przyjmowali sterydy. W Indiach tą chorobą najbardziej dotknięta jest grupa ozdrowieńców.

Z Indii napływają jednak niepokojące informacje. Agencja ANI poinformowała bowiem, że w mieście Ghaziabad w stanie Uttar Pradesz wykryto pierwszy przypadek „żółtego grzyba”, czyli aspergilozy rozwijającej się przez złą higienę i wilgoć. Chory to 45-letni mężczyzna, który wcześniej leczył się na COVID-19. Jego stan w ostatnim czasie mocno się pogorszył.

Według dr Brajpala Tyagi, „żółty grzyb” jest o wiele groźniejszy od „czarnego grzyba”, bo ciężej go zdiagnozować. Mukormykoza szybko daje widoczne objawy, ale aspergiloza rozwija się wewnątrz organizmu, a jej objawami są początkowo zmęczenie, brak apetytu i utrata masy ciała. W ciężkim przebiegu prowadzi do dysfunkcji organów wewnętrznych.

Czy „żółty grzyb” będzie kolejną chorobą atakującą ozdrowieńców w Indiach? Obecnie tego nie wiemy.

Loteria szczepionkowa tylko dla tych, którzy dopiero się zaszczepią? Rząd wyjaśnia.

Źródło: o2.pl

eKurs: Doradca zawodowy z MEN
eKurs: Doradca zawodowy z MEN
75,00 zł
199,00 zł
Oferta zakończona!
Kurs online: Doradca zawodowy z zaświadczeniem MEN za 75 zł w P&M Management Group (zamiast 199 zł)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
3
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz