Home Kategorie Poruszające Nie żyje Artur Ligęska. Polak niesłusznie ponad rok spędził w arabskim więzieniu.

Nie żyje Artur Ligęska. Polak niesłusznie ponad rok spędził w arabskim więzieniu.

Nie żyje Artur Ligęska. Polak niesłusznie ponad rok spędził w arabskim więzieniu.

Interia informuje o śmierci Artura Ligęski. Trener, który 13 miesięcy przebywał w więzieniu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich miał 40 lat. Jego ciało odnaleziono w jednym z mieszkań w Amsterdamie. Przyczyna śmierci jest nieznana.

O Arturze Ligęsce zrobiło się głośno w 2018 roku, gdy oskarżono go o posiadanie i spożywanie metamfetaminy. On sam twierdził, że za kraty trafił przez chorą miłość syna szejka. Na ostatnim posiedzeniu sądu adwokat Polaka argumentował, że śledczy nie mają najmniejszych dowodów na stawiane mu zarzuty, a raport policyjny to potwierdza. Ligęska został skazany przez sąd w Abu Zabi na dożywocie.

– „Jestem od siedmiu miesięcy w więzieniu, a ostatnie dwa trzymają mnie w izolatce w więzieniu w Al-Sadr, na pustyni w Abu Dhabi, bez łóżka, bez materaca, bez prysznica, odizolowany całkowicie od świata. Od pierwszego dnia aresztu notorycznie odmawiane są ważne dla mojego zdrowia leki, rozprawy w sądzie nie odbywają się pomimo planowanych terminów” – mówił na jednym z nagrań, opublikowanym w sieci z apelem o pomoc.

Artur Ligęska wyszedł z więzienia w maju 2019 roku, dzięki bezpośredniej interwencji następcy tronu emiratu Abu Zabi, szejka Muhammada ibn Zajeda an-Nahajana, który apelował o pozwolenie Polakowi na powrót do domu.

Ogromna tragedia. Nie żyje Krzysztof Lato. „Zawsze był blisko ludzi”.

Źródło: Interia

Różnorodne masaże do wyboru
Różnorodne masaże do wyboru
103,20 zł
180,00 zł
Oferta zakończona!
Masaż twarzy, szyi i ramion lub leczniczy kręgosłupa za 99 zł i więcej w gabinecie Body Balance w Bydgoszczy (do -35%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
4
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz