Home Kategorie Życie Polscy biskupi dostali wezwanie od papieża. Wizyta odbędzie się w trybie pilnym.

Polscy biskupi dostali wezwanie od papieża. Wizyta odbędzie się w trybie pilnym.

Polscy biskupi dostali wezwanie od papieża. Wizyta odbędzie się w trybie pilnym.

Polscy biskupi będą musieli pojechać jesienią do Rzymu z wizytą „ad limina” i spotkać się z papieżem Franciszkiem. Wizyta organizowana jest w trybie pilnym.

Jak podaje Rzeczpospolita, każdy biskup diecezjalny, co pięć lat musi złożyć w Rzymie wizytę „ad limina Apostolorum”. W jej trakcie hierarchowie odwiedzają watykańskie dykasterie i spotykają z papieżem. Jesienią z taką wizytą udadzą się polscy biskupi. Jak jednak wynika z doniesień Rzeczpospolitej, zostali tam wezwani w trybie pilnym, a na przygotowanie się do wizyty dostali mało czasu.

Wiadomość o przyjeździe biskupów z Polski pojawiła się niedługo po tym, jak u papieża był nuncjusz apostolski w Polsce, abp Salvatore Pennachino. Jak powiedział dziennikarzom urzędnik z Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej, arcybiskup nie został wezwany, a sam poprosił o spotkanie z głową Kościoła. W trakcie rozmowy miał przedstawić Franciszkowi krytyczny obraz sytuacji Kościoła w Polsce. Następnie podjęto decyzję o zaproszeniu do Watykanu polskich biskupów.

Episkopat Polski oficjalnie poinformował o wizycie 14 maja. Ks. Leszek Gęsiak, rzecznik prasowy KEP, wyjaśnił, że list z nuncjatury, który trafił do Sekretariatu KEP oraz biskupów ma datę 10 maja.

– „Do Watykanu napływa coraz więcej zgłoszeń, wskazujących na zaniedbania waszych biskupów przy wyjaśnianiu spraw dotyczących wykorzystywania seksualnego małoletnich przez część duchownych. To nie dziesięć czy jedenaście spraw, o których pisały media. Jest ich zdecydowanie więcej” – powiedziało źródło gazety.

Ogromna tragedia. Nie żyje Krzysztof Lato. „Zawsze był blisko ludzi”.

Źródło: PAP

Japoński masaż Kobido
Japoński masaż Kobido
129,99 zł
Oferta zakończona!
Japoński masaż Kobido z demakijażem twarzy, serum i kremem za 129,99 zł w Body Secret & SPA w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz