Home Kategorie Poruszające Samotny bociani tata wychowuje czwórkę dzieci. Matka zginęła tragicznie. Ten film porusza do łez.

Samotny bociani tata wychowuje czwórkę dzieci. Matka zginęła tragicznie. Ten film porusza do łez.

Bocian to symbol wsi, który według wielu wierzeń przynosi szczęście. Ptaki przechodzą obecnie okres lęgowy, a pisklęta rozbiły już skorupki jaj.

Mimo iż ten czas to święto życia i radości, nie brakuje w nim też trudnych momentów. W rodzinie bocianów, które osiedliły się w Czechach, tragicznie zginęła samica. Wpadła na druty wysokiego napięcia.

Bocianica pozostawiła w gnieździe cztery pisklęta i samca. Na los ptaków nie są jednak obojętni ludzie. Šándor Havrán i Jiří Zeman trzy razy dziennie przynoszą jedzenie do gniazda, aby dorosły bocian nie musiał zostawiać piskląt bez opieki.

Problemem jest jednak fakt, że w przypadku kontaktu ludzi z ptakami wychowującymi młode, instynkt bierze górę i często dorosłe osobniki wyczuwają zagrożenie, a następnie porzucają gniazdo.

Być może jednak bocian wiedział, że ludzie w okolicy nie są zagrożeniem i pozwolił przynosić sobie pożywienie wprost do gniazda.

Pod filmem, który na żywo pokazuje życie czworga piskląt i ich ojca, Šándor Havrán i Jiří Zeman napisali, że dokarmiają ptaki trzy razy dziennie.

Mężczyźni jednocześnie zachęcają do przynoszenia ryb, chomików i małych myszy, które będą mogli przekazać ptakom. Nie ukrywają, że codzienna pomoc bocianom to dla nich spore wyzwanie.

Poniżej zamieszczamy film, który na żywo dokumentuje codzienne życie bocianiej rodziny:

Wakacje w Polsce tylko dla bogaczy. Bałtyk droższy od Hiszpanii. Grecja tańsza niż Mazury.

Zdjęcia do dokumentów
Zdjęcia do dokumentów
25,60 zł
45,99 zł
Oferta zakończona!
Zdjęcia do dowodu osobistego, wizy lub pracy dyplomowej za 32 zł w AB Foto – 18 lokalizacji

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz