Home Kategorie Zdrowie Oto przeciwwskazania do szczepienia preparatem AstraZeneca. Te osoby nie powinny go przyjmować.
10.01K

Oto przeciwwskazania do szczepienia preparatem AstraZeneca. Te osoby nie powinny go przyjmować.

Oto przeciwwskazania do szczepienia preparatem AstraZeneca. Te osoby nie powinny go przyjmować.

Istnieją przeciwwskazania do szczepienia drugą dawką szczepionki AstraZeneca u osób, u których wystąpiła zakrzepica z małopłytkowością po pierwszym szczepieniu.

Komisja Europejska wprowadziła przeciwwskazania do szczepienia dla osób, u których wystąpiła zakrzepica z małopłytkowością po pierwszym szczepieniu preparatem AstraZeneca – poinformował Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

Prezes Grzegorz Cessak przypomniał, że KE 26 maja opublikowała zmianę dotyczącą dopuszczenia do obrotu w Unii szczepionki na COVID-19 firmy AstraZeneca AB wraz z charakterystyką produktu leczniczego, oznakowaniem opakowań i ulotką dla pacjenta.

– „Zmiana wprowadza przeciwskazania do szczepienia dla osób, u których wystąpiła zakrzepica z małopłytkowością po szczepieniu produktem leczniczym Vaxzevria, jak również dodatkowe informacje dotyczące specjalnych ostrzeżeń, środków ostrożności i działań niepożądanych” – wyjaśnił Cessak.

Charakterystyka produktu leczniczego wraz z ulotką dla pacjenta dostępna jest tutaj.

Vaxzevria to szczepionka dopuszczona do użytku w Unii Europejskiej w styczniu tego roku. Jest to preparat dwudawkowy podawany domięśniowo. Szczepienia tym preparatem, według zaleceń ministra zdrowia, od 17 maja wykonuje się przy zachowaniu odstępu między dwiema dawkami, co najmniej 35 dni. Nie dłużej jednak niż 84 dni.

60-latka umierała, a karetka nie miała zamiaru przyjechać. „Zachowano procedury”.

Źródło: PAP

Przegląd auta i więcej
Przegląd auta i więcej
29,99 zł
Oferta zakończona!
Przegląd ogólny auta (29,99 zł), geometria kół osi przedniej i więcej (49,99 zł) i inne w PHU DMD Mechanika Pojazdowa

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
2
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz