Home Kategorie Życie Ten market będzie otwarty w każdą niedzielę pomimo zakazu handlu.
3.07K

Ten market będzie otwarty w każdą niedzielę pomimo zakazu handlu.

Ten market będzie otwarty w każdą niedzielę pomimo zakazu handlu.

Zakaz handlu w niedzielę nie będzie dotyczyć pewnej sieci sklepów w Polsce. Kaufland może w te dni zaprosić na zakupy swoich klientów. Wszystkie placówki sieci zostały bowiem przekształcone w placówki pocztowe.

Sieć sklepów Kaufland oznajmiła, że wszystkie sklepy niezależnie od wielkości zmieniają się w placówki pocztowe i będą pozwalać na wysyłanie i odbieranie paczek w dni bez handlu, przy okazji pozwalając klientom na zrobienie zakupów. Sieć zastrzega jednocześnie, że nie oznacza to z automatu, że zakupy będzie można zrobić również w niedzielę.

Usługi pocztowe były do teraz dostępne w nieco ponad 100 marketach sieci i cieszyły się niemałym zainteresowaniem. Kaufland podaje, że od marca 2021 do 23 maja 2021 pośredniczył w nadaniu i odebraniu ponad 71 tys. paczek. Podjęto więc decyzję o uruchomieniu usługi we wszystkich sklepach sieci.

Z oficjalnego komunikatu dowiadujemy się, że decyzja o umożliwieniu klientom wysyłania i odbierania paczek jest podyktowana „wzrostem popularności zakupów online w dobie pandemii”. O zapotrzebowaniu na usługi pocztowe mają świadczyć przytoczone powyżej liczby.

Sieć nie ukrywa jednak, że liczy się też odpust prawny nadawany placówkom pocztowym, czyli wyłączenie spod zakazu działalności w niedzielę. Przyznaje to Marcin Łojewski, członek zarządu Kaufland Polska.

– „ Konsekwentnie stawiamy na koncept one-stop-shopping, dając kupującym dostęp do szerokiego wachlarza usług i produktów najemców naszych pasaży. Mamy świadomość, że to właśnie możliwość zrobienia kompleksowych zakupów oraz załatwienia wielu innych spraw w jednym miejscu, znacznie zwiększa komfort klientów. Dotyczy to także usług pocztowych. Na rynku handlowym obserwujemy tendencję uruchamiania tego typu działalności, która jednocześnie stwarza możliwość prowadzenia sprzedaży w niedziele niehandlowe. Uważnie obserwujemy konkurencję oraz trendy i nie zamykamy się na żadne z rozwiązań, które będzie odpowiadać potrzebom naszych klientów.”

Jak podkreśla Kaufland w komunikacie, wdrożenie usług pocztowych pozwala sklepom na prowadzenie działalności także w niedzielę bez handlu, niezależnie od wielkości placówki.

Omijanie zakazu handlu w niedzielę nie umknęło Solidarności. Chce ona zmienić ustawę o wychowaniu w trzeźwości i wpisać do niej zakaz sprzedaży alkoholu na poczcie. To oznaczałoby ogromny spadek obrotów dla sklepów i zniechęciło do wykorzystywania kruczka prawnego pozwalającego obsługiwać klientów w niedzielę.

Biedronka ruszyła ze szczepieniami. Rozpoczęły się zapisy.

Źródło: Radio ZET

Wyszczuplająca kriolipoliza
Wyszczuplająca kriolipoliza
99,90 zł
200,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Wyszczuplająca kriolipoliza od 99,90 zł w Instytucie Medycyny Estetycznej i Kosmetologii Hialuron

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz