Home Kategorie Zdrowie Przychodnie rezygnują ze szczepień! Powód? Chaos związany z dostawami.

Przychodnie rezygnują ze szczepień! Powód? Chaos związany z dostawami.

Przychodnie rezygnują ze szczepień! Powód? Chaos związany z dostawami.

Zrzeszające lekarzy i placówki ochrony zdrowia Porozumienie Zielonogórskie alarmuje, że medycy mają już dość ciągłego odmawiania i przekładania umówionych z pacjentami szczepień.

W efekcie spora grupa pacjentów rezygnuje z przyjęcia szczepionki przeciwko Covid-19. Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych przyznaje, że ma w ostatnim czasie ma problemy z dostawami. Ten chaos jest olbrzymi.

– „Z jednej strony rząd zachęca do szczepień przeciwko Covid-19 na wszelkie możliwe sposoby, a z drugiej – nie potrafi opanować braków planowanych dostaw i związanego z tą sytuacją chaosu informacyjnego” – piszą medycy zrzeszeni w Porozumieniu Zielonogórskim.

– „Mamy sygnały z całej Polski o rezygnacji kolejnych punktów z prowadzenia szczepień. I nie chodzi już tylko o dodatkowe obciążenie pracą. Dochodzi do sytuacji, w których szczepienie zarejestrowanych pacjentów staje się fizycznie niewykonalne” – wyjaśnia Wojciech Pacholic. Sytuacja jest naprawdę nieciekawa.

– „Według lekarzy problemem jest nie tylko brak dostaw, ale sam sposób komunikacji przez Rządową Agencję Rezerw Strategicznych z podmiotami wykonującymi szczepienia. Dowiadujemy się o tym często na ostatnią chwilę, że nie otrzymamy szczepionki. Całą kolejkę pacjentów trzeba przełożyć o kolejne kilka dni, pacjenci się denerwują i wielu z nich traci ochotę na szczepienie, widząc że jest bałagan, który absolutnie nie wynika z naszego postępowania, tylko z tego, że nigdy do końca nie wiemy czy te szczepionki przyjdą” – tłumaczy dr Renata Grabowska.

Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych przyznaje, że ma w ostatnim czasie ogromne kłopoty z dostawami szczepionek zamówionymi od producentów, mówiąc jednocześnie o tym, że duża dawka szczepionek, powinna była dotrzeć do polski, już miesiąc  temu.

– „Do Polski dotarło o ok. 1 250 000 dawek mniej – to bardzo wyjątkowa i trudna sytuacja. Problemy z dostawami do Polski komunikujemy niezwłocznie po otrzymaniu informacji od producentów. Jednocześnie zaznaczamy, iż z początkiem czerwca dostawy firmy Pfizer mają zostać zwiększone. Pozwoli to na zwiększenie liczby dawek preparatu oferowanych Punktom Szczepień” – wyjaśnia prezes RARS Michał Kuczmierowski. Trudno się dziwić, że przychodnie mają dość.

Ogromna tragedia. Nie żyje polski piłkarz. Zginął w okropnym wypadku.

Źródło: RMF 24

Spacer z alpakami
Spacer z alpakami
23,99 zł
40,00 zł
Oferta zakończona!
Alpakoterapia: spacer z alpakami dla 2 osób od 24,99 zł i więcej opcji w Ośrodku Ikarion (do -38%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz