Home Kategorie Poruszające Co się dzieje?! Kolejna próba porwania dziecka z placu zabaw. Policja apeluje.

Co się dzieje?! Kolejna próba porwania dziecka z placu zabaw. Policja apeluje.

Co się dzieje?! Kolejna próba porwania dziecka z placu zabaw. Policja apeluje.

Policjanci zatrzymali 65-latka, który próbował porwać 7-letniego chłopca z placu zabaw w Libiążu. Mężczyzna, którego powstrzymał ojciec bawiącej się tam dziewczynki, trafił do aresztu.

Zdarzenie miało miejsce 27 maja w Libiążu w Małopolsce. Na 112 zadzwonił mieszkaniec tego miasta z informacją, że ujął mężczyznę próbującego wyciągnąć 7-latka z placu zabaw. Na miejscu szybko zjawiła się policja.

Funkcjonariusze ustalili, że chwilę wcześniej 65-latek pojawił się na placu zabaw i krzyczał do dzieci, raz, że je „kocha”, a po chwili, że je „nienawidzi”. W pewnym momencie mężczyzna chwycił 7-letniego chłopca i siłą próbował zaciągnąć go za pobliski blok. Obserwujące zajście rówieśniczki chłopca od razu ruszyły mu na pomoc. Wspólnymi siłami dzieci zdołały oswobodzić 7-latka.

Jedna z dziewczynek opowiedziała o zajściu swojemu ojcu, który ruszył w kierunku placu zabaw i ujął przebywającego tam napastnika, a później zadzwonił na 112. Okazało się, że 65-latek był nietrzeźwy. Noc spędził w pomieszczeniach dla zatrzymanych Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie. Następnego dnia usłyszał zarzut usiłowania uprowadzenia małoletniego.

W piątek sąd aresztował go na 3 miesiące. Teraz grozi mu nawet 5 lat więzienia. Policjanci ustalili też, że przed tym, jak próbował uprowadzić dziecko, na tym samym placu zabaw miało dojść do podobnej sytuacji. Kilkuletnia dziewczynka miała być ciągnięta i szarpana przez agresora.

Policja apeluje do rodziców, aby rozpytali swoje dzieci na powyższą okoliczność.

– „W przypadku pozyskania jakichkolwiek informacji na temat tego zdarzenia prosimy o skontaktowanie się – zwłaszcza rodziców poszkodowanej małoletniej – z Komisariatem Policji w Libiążu – tel.  47 83 24 350” – czytamy na stronie Małopolskiej Policji.

Zachodniopomorskie. Odnaleziono zwłoki kobiety. Niestety, to zaginiona Magda ze Świńca.

Źródło: malopolska.policja.gov.pl

Odbitki zdjęć: nawet 500 sztuk
Odbitki zdjęć: nawet 500 sztuk
21,90 zł
Oferta zakończona!
Odbitki 10x15 (pakiet 50, 100 lub 500 odbitek) od 9,90 zł i więcej opcji z Colorland

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz