Home Kategorie News „Ta hybryda jest agresywniejsza”. Połączenie dwóch groźnych mutacji koronawirusa rozprzestrzenia się po świecie.

„Ta hybryda jest agresywniejsza”. Połączenie dwóch groźnych mutacji koronawirusa rozprzestrzenia się po świecie.

„Ta hybryda jest agresywniejsza”. Połączenie dwóch groźnych mutacji koronawirusa rozprzestrzenia się po świecie.

Odkryto nowy wariant koronawirusa. Jest to połączenie odmian brytyjskiej oraz indyjskiej. Resort zdrowia Wietnamu poinformował, ze ta groźna hybryda odpowiedzialna jest za podwojenie się liczby zakażeń w tym kraju zaledwie w miesiąc.

Wietnam całkiem nieźle radził sobie z pandemią. Od marca 2020 roku odnotowano tam 6713 zakażeń koronawirusem oraz 47 zgonów. Z tego niemal 3600 infekcji zostało potwierdzonych od 30 kwietnia do 29 maja.

Jak donosi wietnamski portal informacyjny VnExpress, teraz odnotowano zakażenia nowym hybrydowym wariantem, który rozprzestrzenia się szybciej, przenosi się w powietrzu i jest agresywniejszy od poprzedników. Odnotowano go już w 31 spośród 63 miast w Wietnamie.

W obliczu ogromnego wzrostu infekcji władze przywróciły restrykcje, które były luzowane w marcu, gdy w kraju przez niemal 35 dni nie było żadnych nowych przypadków zakażeń.

– „Sekwencjonowanie genetyczne wirusów, które wykryto u ostatnio diagnozowanych pacjentów, wykazało, że mamy do czynienia z groźną kombinacją wariantu brytyjskiego oraz indyjskiego” – powiedział Nguyen Thanh Long.

– „Mówiąc ściślej, mamy do czynienia z odmianą indyjską, która przeszła mutację pod wpływem wariantu brytyjskiego” – dodał minister.

Minister zdrowia Wietnamu zapowiedział, że pełna dokumentacja naukowa będzie udostępniona w najbliższym czasie.

Andrzej Kosmala miał wypadek. Menadżer Krzysztofa Krawczyka trafił do szpitala.

Źródło: PAP

Polmed: markery nowotworowe - ponad 300 lokalizacji
Polmed: markery nowotworowe - ponad 300 lokalizacji
99,99 zł
Oferta zakończona!
Pakiet badań markerów nowotworowych od 99,99 zł - 300+ lokalizacji w ponad 180 miastach z Centrum Medycznym Polmed

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz