Home Kategorie Poruszające Sprawa Tomasza Komendy. Prokurator, który go oskarżał został usunięty z zawodu.

Sprawa Tomasza Komendy. Prokurator, który go oskarżał został usunięty z zawodu.

Sprawa Tomasza Komendy. Prokurator, który go oskarżał został usunięty z zawodu.

Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego podjęła w poniedziałek decyzję o usunięciu z zawodu prokuratora Tomasza F., który oskarżał Tomasza Komendę.

Jak przekazał rzecznik Izby Piotr Falkowski, sąd w poniedziałek orzekł, że prokurator uchybił godności urzędu poprzez jazdę po pijaku. Został za to zatrzymany w 2019 roku.

– „Sąd uznał winnym tego przewinienia dyscyplinarnego prokuratora i wymierzył mu karę najwyższą możliwą, czyli wydalenia ze służby prokuratorskiej” – poinformował Falkowski.

Tomasz F. Został zatrzymany przez drogówkę do rutynowej kontroli w październiku 2019. Zbadano go alkomatem. Miał w wydychanym powietrzu 0,28 mg/l alkoholu.

Według Kodeksu Karnego za jazdę w stanie nietrzeźwości, gdy stężenie we krwi wynosi powyżej 0,25 mg grozi do 2 lat więzienia. Wrocławska prokuratura zawiesiła Tomasza F. w obowiązkach służbowych. W czerwcu 2020 Izba Dyscyplinarna uchyliła prokuratorowi immunitet.

Tomasz F. W 2001 roku oskarżył Tomasza Komendę o udział w gwałcie zbiorowym. W efekcie, w 2004 roku Komenda został skazany na 25 lat więzienia za zabójstwo i gwałt na 15-latce w Miłoszycach w Sylwestra 1996 roku. W połowie marca 2018 Komenda został warunkowo zwolniony z odbywania kary. Prokuratura zgromadziła bowiem nowe dowody wskazujące, że mężczyzna nie popełnił zbrodni, o którą był oskarżony. W maju 2018 Sąd Najwyższy uniewinnił Komendę.

Tomasz Komenda domagał się 18 mln zadośćuczynienia i ponad 800 tys. zł odszkodowania za niesłuszne skazanie i pobyt w więzieniu. Ostatecznie otrzymał 12 mln zł zadośćuczynienia i 811 533 odszkodowania.

We wrześniu 2020 Sąd Okręgowy we Wrocławiu stwierdził, że to Ireneusz M. i Norbert B. są winni gwałtu ze szczególnym okrucieństwem, w wyniku którego śmierć poniosła 15-letnia Małgosia. Sąd skazał obu mężczyzn na 25 lat więzienia. W kwietniu tego roku ruszył proces apelacyjny w sprawie.

Pedofil zgotował córce prawdziwe piekło. Gwałcił ją i wszystko nagrywał.

Źródło: PAP

Makijaż permanentny
Makijaż permanentny
99,99 zł
600,00 zł
Oferta zakończona!
Makijaż permanentny: kreska górna lub dolna za 99,99 zł i więcej opcji w PermLab

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz