Home Kategorie Poruszające Koledzy i koleżanki żegnają zamordowaną Magdę. „Była piękna i dobra. Pomagała siostrze”.

Koledzy i koleżanki żegnają zamordowaną Magdę. „Była piękna i dobra. Pomagała siostrze”.

Koledzy i koleżanki 18-letniej Magdy ze Świńca są w szoku po brutalnym zabójstwie dziewczyny. Nie wierzą, że Magda już nigdy nie usiądzie z nimi w ławce i nigdy do nich nie wróci.

Szkolna społeczność chce uczcić pamięć 18-latki. Uczniowie i nauczyciele z Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Gryficach organizują w Dzień Dziecka marsz przeciwko przemocy. W szkole ogłoszono żałobę, która potrwa do środy.

Powrót do szkoły po wielu miesiącach zdalnej nauki miał być dla uczniów tego liceum czymś długo wyczekiwanym i radosnym. Zamiast tego jest jednak żałoba, ból i łzy. Do szkoły już nigdy nie przyjdzie bowiem zaginiona przed tygodniem Magda. Młoda dziewczyna, przed którą było jeszcze całe życie.

Przedstawiciele liceum pożegnali zamordowaną nastolatkę słowami ks. Jana Twardowskiego.

– „Odeszłaś cicho, bez słów pożegnania, tak jakbyś nie chciała, swym odejściem smucić… tak jakbyś wierzyła w godzinę rozstania, że masz niebawem z dobrą wieścią wrócić” – czytamy na stronie placówki.

– „Z wielkim żalę informuję, że Ś.P. Magdalena M., uczennica drugiej klasy Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bolesława Chrobrego w Gryficach, niespodziewanie odeszła do domu Ojca, pozostawiając swoich bliskich oraz społeczność szkolną w bólu, rozpaczy i niedowierzaniu” – napisała Jolanta Folwarska, dyrektor Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznego im. Bolesława Chrobrego w Gryficach.

– „Madzia, jaka każda nastolatka, miała swoje szalone pomysły, plany i marzenia. Na pewno bardzo chciała żyć. To była normalna dziewczyna ze swoimi nastoletnimi problemami, ze swoimi pragnieniami. Ostatnio bardzo mocno wzięła się do nauki. Była ciepła, uśmiechnięta, miała bardzo dużo znajomych w szkole. Była piękna i dobra. Pomagała siostrze opiekować się dziećmi” – powiedziała w rozmowie z „Faktem” Jolanta Folwarska, dyrektor gryfickiego LO.

– „Była w drugiej klasie psychologicznej z rozszerzonym polskim i biologią. W drugiej klasie liceum plany na przyszłość dopiero się kształtują. Może chciała zostać psychologiem, być może opiekować się dziećmi i pójść na pedagogikę” – zastanawiała się rozmówczyni Faktu.

– „Magda była spokojna, grzeczna. Dobrze się uczyła, miała perspektywy. Była lubiana w szkole” – przyznał w rozmowie z Fakt.pl Igor, kolega 18-latki.

Społeczność gryfickiego liceum jest w żałobie, która oficjalnie zakończy się w środę. O tragicznej śmierci Magdy jednak nie zapomną jeszcze przez długi czas. To stało się impulsem do wyrażenia przez młodzież sprzeciwu wobec przemocy, której ofiarą padła 18-latka.

Spod szkoły w Dzień Dziecka ruszył marsz przeciwko przemocy. Uczniowie ubrani na czarno z białymi balonikami i zdjęciem Magdy przeszli przez miasto. Społeczność liceum wzięła też udział w mszy świętej w intencji zamordowanej 18-latki. Niedługo po 13:00 na dziedzińcu szkoły młodzież, nauczyciele i pracownicy oddali hołd Magdzie.

W auli liceum umieszczono księgę kondolencyjną, do której wpisywać się mogą wszyscy, których poruszyła śmierć dziewczyny.

Zgotował synkowi istne piekło. Na jaw wyszły nowe fakty w sprawie zabójstwa 9-miesięcznego Szymka.

Źródło: Fakt, Foto: Przemysław Gryń

Do 54% zniżki na Redukcja tłuszczu/cellulitu - niemarkowe w Queen Instytut Piękna Natalia Maga
Do 54% zniżki na Redukcja tłuszczu/cellulitu - niemarkowe w Queen Instytut Piękna Natalia Maga
55,99 zł
100,00 zł
89 dni
do końca oferty!
Do 54% zniżki na Redukcja tłuszczu/cellulitu - niemarkowe w Queen Instytut Piękna Natalia Maga

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
4
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz