Home Kategorie Poruszające Szok! Więzień próbował przebić sobie gardło na sali sądowej [WIDEO]

Szok! Więzień próbował przebić sobie gardło na sali sądowej [WIDEO]

Szok! Więzień próbował przebić sobie gardło na sali sądowej [WIDEO]

We wtorek rozpoczął się proces Sciapana Łatypaua, uznanego za więźnia politycznego. Mężczyzna próbował przebić sobie gardło długopisem na sali sądowej.

Sciapan Latypau próbował popełnić samobójstwo, gdy znajdował się w zamkniętej na klucz klatce na sali sądowej. Trzymanie oskarżonych w klatkach to normalna praktyka w białoruskich sądach.

Portal Nasza Niwa podaje, że konwojent nie miał kluczy do klatki i nim je odnalazł, więzień zdążył stracić przytomność. Okazało się, że mężczyzna wszedł na ławkę w klatce i próbował wbić sobie długopis w szyję. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe.

Jak twierdzą świadkowie, Latypau powiedział, że funkcjonariusze z wydziału ds. walki z przestępczością grozili mu, że jeśli nie przyzna się do zarzucanych czynów, jego bliscy będą mieli wytoczone sprawy karne.

Nagrania z incydentu w sądzie znajdziemy też w mediach społecznościowych. Podzieliła się nimi m.in. białoruska dziennikarka Hanna Liubakova. Na pierwszym widzimy leżącego na ławce Latypaua i pochylającego się nad nim policjanta. Na drugim z kolei więzień wynoszony jest z budynku do karetki.

Sviatlana Tsikhanouskaya, działaczka opozycyjna i kandydatka w zeszłorocznych wyborach prezydenckich również udostępniła nagranie i stwierdziła, że „to skutki państwowego terroru, represji i tortur na Białorusi. Musimy to natychmiast zatrzymać!”

Latypau to mieszkaniec słynnego Placu Przemian w Mińsku – podwórka, którego mieszkańcy byli aktywnie w czasie protestów na Białorusi. W listopadzie zeszłego roku pobito tam na śmierć opozycyjnego aktywistę Ramana Bandarenkę.

Sciapan Latypau został zatrzymany jeszcze we wrześniu zeszłego roku. Władza zarzuca mu organizację działań naruszających porządek publiczny, stawianie oporu policji i oszustwo. Oskarżony twierdzi, że jest niewinny.

Dziennikarka uprawiała seks w trakcie wywiadu. Słuchacze byli w szoku. Nagranie trafiło do sieci [18+]

Źródło: PAP, Twitter

Aqua Park Zakopane: termy
Aqua Park Zakopane: termy
39,99 zł
50,00 zł
187 dni
do końca oferty!
Termy: 2,5-godzinny bilet wstępu (od 39,99 zł) lub całodzienny bilet open (od 59,99 zł) do Aqua Parku Zakopane (do -33%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz