Home Kategorie Życie Rozpuścił w kwasie ciało dziecka. Jeden z najgroźniejszych złoczyńców na wolności.
3.29K

Rozpuścił w kwasie ciało dziecka. Jeden z najgroźniejszych złoczyńców na wolności.

Rozpuścił w kwasie ciało dziecka. Jeden z najgroźniejszych złoczyńców na wolności.

Po 25 latach spędzonych w więzieniu na wolność wyszedł jeden z najgroźniejszych mafiosów Giovanni Brusca. To on odpalił ładunek, który wysadził w powietrze samochód sędziego Giovanniego Falcone w 1992 roku i rozpuścił w kwasie zwłoki 13-letniego dziecka.

Giovanni Brusca ma teraz 64 lata i właśnie wyszedł na wolność. To wywołało sprzeciw i zaniepokojenie rodzin jego ofiar we Włoszech. Mafioso sycylijskiej mafii został zwolniony nieco przed terminem, bo łącznie usłyszał wyrok 26 lat więzienia i powinien je opuścić w przyszłym roku.

Brusca skorzystał ze skrócenia kary dzięki współpracy z wymiarem sprawiedliwości i „dobremu sprawowaniu” w więzieniu. Komentatorzy zauważają, że jest to zdumiewające, biorąc pod uwagę okrucieństwo, z jakiego słynął oraz zbrodnie, do których się przyznał. Mowa tutaj przede wszystkim o porwaniu i uwięzieniu 13-letniego Giuseppe Di Matteo, syna „nawróconego” mafiosa współpracującego z władzami w 1996 roku. Chłopiec został uduszony, a jego zwłoki rozpuszczone w kwasie.

W 1992 roku Brusca był jednym z wykonawców zamachu na walczącego z mafią sędziego Giovanniego Falcone na autostradzie niedaleko Palermo. Wraz z nim zginęła wtedy jego żona i trzech policjantów, którzy go ochraniali.

Brusca po aresztowaniu w 1996 roku i w obliczu grożącego mu dożywocia, zaczął ujawniać śledczym okoliczności wielu okrutnych zbrodni popełnianych w latach nasilenia porachunków mafijnych i zamachów cosa nostra we Włoszech. Zrobił to wtedy, gdy zyskał pewność, że odniesie z tego korzyści i będzie mógł wcześniej wyjść na wolność.

Obecnie kwestią do rozwiązania pozostaje to, jak wyglądać będzie jego powrót do życia na wolności.

– „Mam nadzieję, że sąd i siły porządkowe będą czuwać nad tym, by więcej nie popełniał przestępstw” – skomentowała jego wyjście na wolność siostra zamordowanego sędziego Giovanniego Falcone, Maria.

Szok! Więzień próbował przebić sobie gardło na sali sądowej [WIDEO]

Źródło: PAP

Multikino: nachos, popcorn, napój
Multikino: nachos, popcorn, napój
16,99 zł
25,90 zł
7 dni
do końca oferty!
Zestawy barowe: napój z popcornem (od 16,99 zł) lub nachosami (od 21,99 zł) w sieci kin Multikino do -35%

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz