Home Kategorie Życie Minister Zdrowia: Trzeba będzie okazać dowód szczepienia.
4.63K

Minister Zdrowia: Trzeba będzie okazać dowód szczepienia.

Minister Zdrowia: Trzeba będzie okazać dowód szczepienia.

– „Osoby zaszczepione nie będą wliczane do limitów osób, które mogą brać udział np. w imprezach” – podkreślił minister zdrowia Adam Niedzielski. Dzielimy ludzi na lepszych i gorszych?

– „Obecnie takim dowodem jest wydruk z Internetowego Konta Pacjenta, po 10 czerwca dowodem będzie aplikacja mobilna” – powiedział Niedzielski. Warto mieć na uwadze to, co taki „paszport” zapewnia.

Osoby zaszczepione, które nie będą wliczane do limitów osób mogących uczestniczyć w imprezach, będą musiały okazać dowód szczepienia. Co sądzicie o takim pomyśle?

– „Oczywiście to zawsze jest odpowiedzialnością osoby, która deklaruje, że jest zaszczepiona. To po jej stronie jest możliwość czy konieczność udowodnienia, że jest zaszczepiona albo ma po prostu certyfikat”  – stwierdził Niedzielski. Chodzi tutaj mianowicie o unijny certyfikat COVID-19 UCC.

– „Po 10 czerwca będzie można korzystać z takiej specjalnej aplikacji. Ona jest możliwa do zainstalowania na każdym telefonie i to umożliwia odczyt” – poinformował minister zdrowia.

Adam Niedzielski wyjaśnił, że to organizator imprezy będzie zobowiązany do sprawdzania, czy dany uczestnik posiada taki certyfikat, a uczestnik – do udowodnienia, że go posiada. Z drugiej strony wiele osób podnosi słuszne larum, że to jest dzielenie obywateli na lepszych i gorszych.

Zapalenie mięśnia sercowego po szczepionce Pfizer? „Istnieje prawdopodobny związek”.

Źródło: interia.pl

 

 

Manicure hybrydowy
Manicure hybrydowy
29,99 zł
60,00 zł
89 dni
do końca oferty!
Manicure hybrydowy od 29,99 zł w Salonie Fryzur i Kosmetyki Joanna Kwaśniewska

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
3

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz