Home Kategorie Ludzie Skandal! Komisja ds. pedofilii nie odwoła się od decyzji prokuratury ws. abpa Głódzia

Skandal! Komisja ds. pedofilii nie odwoła się od decyzji prokuratury ws. abpa Głódzia

Skandal! Komisja ds. pedofilii nie odwoła się od decyzji prokuratury ws. abpa Głódzia

Komisja do spraw pedofilii nie będzie składać zażalenia na decyzję Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, która odmówiła wszczęcia śledztwa w sprawie Głodzia. To szok.

Nie ma podstaw do kwestionowania tego, co gdańska prokuratura ustaliła, analizując zawiadomienie i o czym napisała w decyzji, która dotarła do komisji. Takie jest oficjalne stanowisko.

Jak usłyszał Kuba Kaługa, śledczy uzasadnili odmowę m.in. tym, że zgodnie z prawem nie popełnia przestępstwa ten, kto wie, że w sprawie podejrzenia jakiegoś czynu zabronionego toczy się już śledztwo. Innymi słowy mimo że arcybiskup wiedział, to nie musiał o tym mówić.

Przeprowadzone postępowanie – jak wynika z komunikatu nuncjatury apostolskiej w Polsce – dotyczyło sygnalizowanych zaniedbań abpa Sławoja Leszka Głódzia w sprawach nadużyć seksualnych popełnionych przez duchownych w stosunku do osób małoletnich. W tym przypadku stanowisko władz, szokuje.

Sprawa abpa Głódzia badana była na podstawie przepisów motu proprio „Vos estis lux mundi”, ogłoszonego przez papieża Franciszka w maju 2019 ubiegłego roku. W dokumencie tym papież wskazał, że do odpowiedzialności kościelnej mogą być pociągnięci nie tylko sprawcy przestępstw seksualnych na szkodę osób małoletnich i zależnych. Sytuacja mająca miejsce jest chora i pokazuje, że w Polsce władza kościelna jest nie do ruszenia. Głódź jest tego symbolem.

Koronawirus raport 03.06.2021. Niska liczba zakażeń i zgonów.

 

Colorland - fotoksiążka, różne formaty
Colorland - fotoksiążka, różne formaty
36,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Od 31,90 zł: fotoksiążka A4 (28, 40 i więcej stron) w wersji standard lub Lux z Colorland

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz