Home Kategorie Ludzie Donald Tusk wróci do polskiej polityki? „Nie wyznaczam sobie ograniczeń”.

Donald Tusk wróci do polskiej polityki? „Nie wyznaczam sobie ograniczeń”.

Donald Tusk wróci do polskiej polityki? „Nie wyznaczam sobie ograniczeń”.

– Mentalnie, emocjonalnie, życiowo jestem gotów podjąć każdą decyzję, żeby pomóc odwrócić ten bardzo niebezpieczny dla Polski bieg spraw – powiedział w piątek w TVN24 b. premier Donald Tusk.

Tusk wprost nie określił, czy powróci do polskiej polityki.

– „Jestem gotowy zrobić wszystko, aby Platforma nie przeszła do historii” – mówił.

Donald Tusk w piątek wziął udział w programie „Jeden na jeden” w TVN24, gdzie komentował bieżące sprawy polskiej polityki. Lider Europejskiej Partii Ludowej zaznaczył, że w życiu występował już w najróżniejszych rolach.

– „Czasami to były sytuacje i trudne, a czasami zdawało się że i beznadziejne” – stwierdził.

Tusk jasno dał do zrozumienia, że opozycja w Polsce stoi w miejscu i nie potrafi wyjść z impasu.

– „Generalnie polityka potrafi być bardzo nudna, kiedy nie ma się siły sprawczej. To jest ten ból, który dzisiaj jest widoczny na twarzach wielu liderów opozycji, ja znam ten ból” – powiedział Tusk.

Zapytany o to, czy sam chce powrócić do krajowej polityki, odpowiedział tajemniczo.

– „Niebo jest granicą. Nie wyznaczam sobie żadnych ograniczeń […] ja naprawdę dzisiaj nie mam potrzeby spełnienia jakiejś ambicji personalnych, natomiast mam wielką potrzebę spełnienia pewnego celu, jakim jest przywrócenie ładu demokratycznego w Polsce i tego ładu wolnościowego” – zaznaczył.

I dodał:

– „Mam poczucie, że trzeba znowu zainwestować wszystko, co tylko można, żeby wolność, czy demokracja, czy przyzwoitość w życiu publicznym nie była tylko marzeniem, ale żeby znowu stała się faktem. Mentalnie, emocjonalnie, życiowo jestem gotów podjąć każdą decyzję, żeby pomóc odwrócić ten bardzo niebezpieczny moim zdaniem dla Polski bieg spraw” – oświadczył.

Tuska zapytano też o możliwe objęcie przywództwa w PO. Odpowiedział, że „jest gotów zrobić wszystko, by Platforma nie przeszła do historii”.

– „PO, jako partia odpowiedzialnego centrum, jest absolutnie niezbędna jeśli myślimy o wygranej w najbliższych wyborach parlamentarnych.”

Były premier nie zostawił suchej nitki na kolejnych działaniach rządu PiS. Tusk uznał, że Polski Ład jest szukaniem kolejnych podziałów.

– „To trochę mentalność bolszewicka, szukanie podziałów, by wygrywać premię polityczną. Skończyła się na moment wojna z LGBT, kobietami, więc teraz jest wojna z przedsiębiorcami” – powiedział.

W środku nocy doszło do olbrzymiej tragedii. Nie żyje 16-letni chłopak.

Źródło: TVN24

Wyszczuplanie i modelowanie ciała
Wyszczuplanie i modelowanie ciała
249,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Wyszczuplanie i modelowanie sylwetki: od 249 zł za 12 zabiegów i więcej opcji w Instytucie Hialuron

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz