Home Kategorie Zdrowie „Nie będzie już tak, że dalsze luzowanie będzie dotyczyło wszystkich. Nie wygraliśmy z pandemią.”

„Nie będzie już tak, że dalsze luzowanie będzie dotyczyło wszystkich. Nie wygraliśmy z pandemią.”

„Nie będzie już tak, że dalsze luzowanie będzie dotyczyło wszystkich. Nie wygraliśmy z pandemią.”

Czy rząd chce wprowadzić dodatkowe luzowania obostrzeń wyłącznie dla zaszczepionych? O szczegółach dotyczących tej kwestii opowiedział dr Konstanty Szułdrzyński, członek Rady Medycznej przy premierze.

Dalsze luzowanie obostrzeń epidemicznych może dotyczyć tylko osób zaszczepionych, bo nie wygraliśmy z pandemią – uważa dr Szułdrzyński, kierownik Kliniki Anestezjologii i Intensywnej Terapii Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA oraz członek Rady Medycznej przy premierze. Jak twierdzi ekspert, obecne prognozy dotyczące chęci Polaków do szczepienia się są pesymistyczne.

– „Niestety skłonność do szczepień jest najwyższa na szczycie fali zakażeń. Gdy fala opada, to część ludzi zapomina o zagrożeniu i już nie chce się szczepić. A bez tego wszystkie obostrzenia nie znikną. Przynajmniej dla osób, które się nie zaszczepiły” – dodał dr Szułdrzyński.

Zapytany o to, czy rząd radził się Rady w sprawie dalszego luzowania obostrzeń, powiedział, że nie bardzo jest co luzować, a jeśli coś będzie poluzowane to wyłącznie dla zaszczepionych. Według niego zmierzamy do społeczeństwa dwóch prędkości.

– „Obecnie obostrzenia epidemiczne i tak zostały w większości zniesione. Te dotyczące np. dużych imprez masowych nie mogą zostać anulowane do momentu, gdy nie zaszczepi się znacząca większość społeczeństwa. Cały czas przewija się w naszych rozmowach ten wątek, że zmierzamy w stronę społeczeństwa dwóch prędkości. Nie będzie już tak, że dalsze luzowanie będzie dotyczyło wszystkich. Nie wygraliśmy z pandemią i ona nadal jest. Dlatego wprowadzane rozwiązania będą zwalniały z obostrzeń osoby zaszczepione. Problemem nie jest 2000 czy 3000 osób zaszczepionych na koncercie, ale taka sama liczba, która nie jest zaszczepiona. Dalsze decyzje w mojej ocenie zmierzały będą w podobnym kierunku co tzw. paszporty covidowe. Część obostrzeń nie będzie więc obejmowała tych, u których mamy potwierdzoną odporność” – tłumaczył dr Szułdrzyński.

Przedstawiciele Rady Medycznej rozmawiali we wtorek z rządem. Jednym z tematów było dalsze działanie programu szczepień.

– „Zastanawialiśmy się nad kierunkami rozwoju programu szczepień. Debatowaliśmy o tym, jak przekazywać informacje o bezpieczeństwie szczepień, a także o tym, jak kontrować nieprawdziwe argumenty przeciwników tego programu” – powiedział dr Szułdrzyński.

Obecnie w Polsce w pełni zaszczepionych jest ponad 7 mln osób. W sumie w Polsce wykonano już 20 mln szczepień, w tym pierwszą dawkę otrzymało 13 mln osób, drugą ponad 6 mln osób. O wiele więcej jest zaszczepionych kobiet. Z danych przedstawionych przez rząd wynika, że przynajmniej jedną dawkę szczepionki dostało 11 mln kobiet, a tylko 8 mln mężczyzn.

Na koncercie ku pamięci Krzysztofa Krawczyka, wyszła Maryla Rodowicz. Niebywałe, co zrobiła. Fani są oburzeni.

Źródło: PAP

Romantyczne spa dla dwojga
Romantyczne spa dla dwojga
143,20 zł
179,00 zł
88 dni
do końca oferty!
Romantyczne pakiety spa dla dwojga od 179 zł w Instytucie Medycyny Estetycznej i Kosmetologii Hialuron

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz