Home Kategorie News Nowe obostrzenia od 6 czerwca. Rząd chce przekazać dane osób niezaszczepionych.

Nowe obostrzenia od 6 czerwca. Rząd chce przekazać dane osób niezaszczepionych.

Nowe obostrzenia od 6 czerwca. Rząd chce przekazać dane osób niezaszczepionych.

Wesela i zgromadzenia do 150 osób, prowadzenie działalności związanej z organizacją targów i konferencji, a także szczepienia dzieci powyżej 12 roku życia – rząd opublikował projekt zmian rozporządzenia ws. obostrzeń.

Adam Niedzielski w środę zapowiedział, że od 6 do 25 czerwca zostaje przedłużony reżim sanitarny. Część obostrzeń ma być jednak poluzowana. Przywrócona zostanie m.in. możliwość organizowania tradycyjnych targów, konferencji, wystaw z limitem jednej osoby na 15 mkw.

W Biuletynie Informacji Publicznej Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, w wykazie prac legislacyjnych i programowych rządu, opublikowano informację o projekcie zmian rozporządzenia Rady Ministrów ws. ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii koronawirusa. Nie ma jeszcze tekstu projektu.

Jak dowiadujemy się z rządowej strony, w projekcie zmian przewiduje się przedłużenie obecnych obostrzeń do 25 czerwca. Oprócz tego mają zostać wprowadzone regulacje pozwalające prowadzić działalność związaną z organizacją, promocją lub zarządzaniem imprezami, jak targi, wystawy, kongresy, konferencje i spotkania.

Otwarte mają być pokoje zagadek, domy strachu i miejsca do tańczenia. Będzie można też prowadzić działalność w zakresie innych form rozrywki lub rekreacji organizowanych w pomieszczeniach, lub w innych miejscach o zamkniętej przestrzeni. Otwarte mają być też sale zabaw w placówkach handlowych.

W Biuletynie KPRM podano też, że projekt rozporządzenia będzie zakładać zwiększenie limitów: dotyczących liczby osób mogących brać udział w spotkaniach lub zgromadzeniach (z 50 do 150) lub zgromadzeniach i obowiązujących w środkach transportu.

Zmiany mają zakładać też wprowadzenie regulacji pozwalających przekazywać NFZ danych osób, które nie poddały się szczepieniu na COVID-19, w calu informowania tych osób o możliwości poddania się szczepieniu. Dodatkowo celem projektu rozporządzenia ma być dopuszczenie do szczepienia na COVID-19 osób, które ukończyły 12 rok życia.

Jak czytamy na rządowej stronie, projekt rozporządzenia opracowany przez Ministerstwo Zdrowia ma na celu ograniczenie ryzyka związanego z wystąpieniem epidemii wywołanej nowym koronawirusem SARS-CoV-2.

„Nie będzie już tak, że dalsze luzowanie będzie dotyczyło wszystkich. Nie wygraliśmy z pandemią.”

Źródło: PAP

Skaling, piaskowanie, fluoryzacja
Skaling, piaskowanie, fluoryzacja
99,99 zł
90 dni
do końca oferty!
Pakiet stomatologiczny od 99,99 zł w Przychodni Specjalistycznej Ewy Konopelko-Śliżewskiej – 2 lokalizacje

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
10
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
23

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz