Home Kategorie Życie „Potężny najazd” i turystyczny Armagedon w Tatrach. Policja nie ma litości.

„Potężny najazd” i turystyczny Armagedon w Tatrach. Policja nie ma litości.

Tłumy turystów przyjechały na długi weekend w Tatry. Trwa oblężenie Gubałówki, ale i górskich szlaków.

Polacy ruszyli w kraj, aby odetchnąć w czasie długiego weekendu po wielu miesiącach obostrzeń i restrykcji. Jednym z najpopularniejszych kierunków są Tatry.

Podróżni masowo zjechali do Zakopanego i okolic. Oblężenie najbardziej widać w popularnych miejscach, np. na Morskim Oku czy Gubałówce. Na pierwszym z nich wyprzedano w piątek wszystkie miejsca parkingowe, a policja zamknęła dojazd w obawie przed dzikim parkowaniem.

Policja z Zakopanego potwierdza turystyczne oblężenie.

– „Jest potężny najazd turystów na Tatry. Dojazd do parkingów przed szlakiem prowadzącym do Morskiego Oka został zamknięty dla samochodów, które nie posiadają wcześniej wykupionych miejsc parkingowych. Na rondzie na Wierchu Porońca wpuszczane są tylko samochody, które posiadają wykupione miejsca parkingowe na Palenicy Białczańskiej lub Łysej Polanie. Apelujemy do turystów, którzy chcą dotrzeć do Morskiego Oka, aby korzystali z komunikacji zbiorowej, a samochody zostawili pod miejscami zakwaterowania” – powiedział PAP rzecznik zakopiańskiej policji Roman Wieczorek.

Fotoreporter PAP zajrzał na Gubałówkę i w kilka innych miejsc. W pierwszym z nich w czwartek tłum był tak ogromny, że spokojnie mógł konkurować z tym na Krupówkach.

Źródło: PAP, Foto: Grzegorz Momot, Paweł Murzyn

Romantyczne spa dla dwojga
Romantyczne spa dla dwojga
143,20 zł
179,00 zł
88 dni
do końca oferty!
Romantyczne pakiety spa dla dwojga od 179 zł w Instytucie Medycyny Estetycznej i Kosmetologii Hialuron

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz