Home Kategorie Życie Tragiczny początek długiego weekendu. Z wody wyłowiono trzy ciała.
2.84K

Tragiczny początek długiego weekendu. Z wody wyłowiono trzy ciała.

Tragiczny początek długiego weekendu. Z wody wyłowiono trzy ciała.

W piątek strażacy wyłowili z jeziora Ukiel ciało mężczyzny. Jest to już trzecie w tym dniu tragiczne zdarzanie w woj. warmińsko-mazurskim. Nie żyją też mężczyźni, których ciała odnaleziono w rzece Drwęcy i w jeziorze Pozorty.

W piątek po południu policja z Olsztyna dostała zgłoszenie, że w rejonie Zatoki Miłej na jeziorze Ukiel zauważono w trzcinach dryfujące ciało. Na miejsce przybyły służby ratunkowe. Akcja resuscytacyjna nie przyniosła jednak skutku.

– „Na tę chwilę tożsamość mężczyzny nie została potwierdzona. Trwają czynności mające wyjaśnić okoliczności i przyczyny jego śmierci” – powiedział PAP st. sierż. Andrzej Jurkun z komendy miejskiej policji w Olsztynie.

Jest to już trzecie tragiczne zdarzenie nad wodą tego dnia w woj. warmińsko-mazurskim. Z rzeki Drwęcy w Nowym Mieście Lubawskim strażacy wyłowili wcześniej ciało mężczyzny, które zauważyli kajakarze.

Mężczyzna ten był mieszkańcem Nowego Miasta Lubawskiego. Jak twierdzi policja, za wcześnie jest, aby przesądzać, czy przyczyną śmierci było utonięcie.

Jeszcze przed południem w jeziorze Pozorty w powiecie iławskim utonął 43-letni turysta, który wyskoczył lub wypadł z roweru wodnego.

– „Kiedy byli już blisko brzegu, mężczyzna wyskoczył lub wypadł do wody i już nie wypłynął na powierzchnię. Według wstępnych ustaleń znajdował się pod wpływem alkoholu” – powiedziała asp. Joanna Kwiatkowska z iławskiej policji.

Na jeziorze wszczęto akcję ratunkową z udziałem grupy wodno-nurkowej straży pożarnej. Zwłoki znajdowały się na głębokości 5 metrów, około 20 metrów od brzegu. Policja ustaliła, że ofiarą tego zdarzenia jest 43-letni mieszkaniec powiatu pilskiego, który przyjechał na długi weekend na Mazury.

Policja apeluje, aby wypoczywając nad wodą, zachować rozwagę i ostrożność. W zeszłym roku w jeziorach i innych wodach Warmii i Mazur utonęły 32 osoby.

PILNE! Zaginęła 16-letnia Nikola. Policja apeluje o pomoc w poszukiwaniach.

Źródło: PAP

Do 0% zniżki na Wybielanie zębów - tradycyjne w Bajeczny SPA & SALON
Do 0% zniżki na Wybielanie zębów - tradycyjne w Bajeczny SPA & SALON
359,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Do 0% zniżki na Wybielanie zębów - tradycyjne w Bajeczny SPA & SALON

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz