Home Kategorie News Rząd znosi kolejne obostrzenia. Zmiany będą obowiązywać do 25 czerwca.
3.17K

Rząd znosi kolejne obostrzenia. Zmiany będą obowiązywać do 25 czerwca.

Rząd znosi kolejne obostrzenia. Zmiany będą obowiązywać do 25 czerwca.

Rozporządzenie, które zakłada szczepienia 12-latków na koronawirusa oraz łagodzi wiele obostrzeń, m.in. limit osób biorących udział w imprezach, zostało w sobotę opublikowane w Dzienniku Ustaw.

Nowe rozporządzenie przewiduje możliwość zaszczepienia na COVID-19 osób, które ukończyły 12 rok życia. Uchyla też zapis ograniczający organizowanie zgromadzeń, który mówi „…zakazuje się organizowania lub udziału w zgromadzeniach w rozumieniu art. 3 ustawy z dnia 24 lipca 2015 r. – Prawo o zgromadzeniach […],z wyłączeniem zgromadzeń organizowanych na podstawie zawiadomienia […], albo decyzji”, w którym mówi ustawa o zgromadzeniach.

Od 6 czerwca z 50 do 150 osób zwiększony zostanie limit uczestników imprez i spotkań, które mają miejsce na otwartym powietrzu lub w lokalu albo w wydzielonej strefie gastronomicznej sali sprzedaży. Rozporządzenie znosi nakaz, który mówił, że działalność polegająca na przygotowywaniu i podawaniu posiłków oraz napojów gościom siedzącym przy stołach jest dopuszczalna w ogródku gastronomicznym.

Z co najmniej 50% do co najmniej 25% spada obowiązkowa liczba miejsc w środkach komunikacji publicznej, które mają pozostać wolne. Rozporządzenie uchyla zakaz urządzania gier hazardowych na automatach oraz działania kasyn.

Siłownie i centra fitness będą mogły działać pod warunkiem zachowania reguły 1 osoba na 15 mkw. Podobny jest warunek dopuszczalności działania sal zabaw, z zastrzeżeniem, że do limitu nie wlicza się osób zaszczepionych na COVID-19.

Zniesione są też zakazy prowadzenia działalności przez domy i ośrodki kultury oraz świetlice, zakazy działania pokojów zagadek, domów strachu, miejsc do tańczenia, prowadzenia działalności związanej z projekcją filmów lub nagrań wideo w domach i ośrodkach kultury, w kinach, na otwartym powietrzu lub w pozostałych miejscach oraz działalności klubów filmowych. Wraca możliwość organizacji targów i kongresów.

Katastrofa w kopalni. Siedmiu górników jest uwięzionych pod ziemią.

Źródło: PAP

Day spa w 3 opcjach do wyboru
Day spa w 3 opcjach do wyboru
111,99 zł
180,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Dzień Kobiet: Pakiet relaksacyjny za 139,99 zł i więcej opcji w strefie Spa & Wellness w Hotelu Wisła 3* Premium

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz