Home Kategorie Życie Podatek dla niezaszczepionych. Aby wejść na koncert, musieli zapłacić 55 razy więcej.
1.74K

Podatek dla niezaszczepionych. Aby wejść na koncert, musieli zapłacić 55 razy więcej.

Podatek dla niezaszczepionych. Aby wejść na koncert, musieli zapłacić 55 razy więcej.

Organizatorzy pewnego punkowego koncertu na Florydzie pobierali od niezaszczepionych uczestników wyższe opłaty za bilety. Osoby, które nie były zaszczepione, musiały zapłacić ponad 55 razy więcej.

Promotor jednego z koncertów, który będzie mieć miejsce niedługo na Florydzie, postanowił wprowadzić różne ceny biletów. Regularna cena wynosi 18 dolarów. Osoby, które nie są zaszczepione na koronawirusa, będą musiały zapłacić 1000 dolarów.

Paul Williams to promotor koncertu Teenage Bottlerocket na Florydzie, który ma się odbyć 26 czerwca. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, w wydarzeniach mogą brać udział osoby, które odmówiły szczepienia lub jeszcze go nie przyjęły. Paul Williams najwyraźniej nie chce narażać uczestników imprezy, stąd też wpadł na pomysł tzw. „no-vax tax”, czyli podatku dla niezaszczepionych.

Organizator koncertu ogłosił, że osoby, które nie zaszczepiły się przeciwko koronawirusowi, będą musiały zapłacić przeszło 55 razy więcej za wejściówkę.

– „Chcemy zorganizować bezpieczny koncert. Ludzie powinni się zaszczepić ze względu na siebie, swoje rodziny i społeczeństwo” – mówi w wywiadzie dla ABC Action News Williams.

Mężczyzna wyznał, że sprzedał około 250 biletów w standardowej cenie. Droższe wejściówki nie zostały zakupione, ale Williams podkreśla, że jeśli tak by się stało, uczestnik byłby traktowany tak, jak wszyscy inni i nie zostałby wyrzucony z imprezy.

Organizator stwierdził, że reakcja ludzi na jego nietypowy pomysł jest raczej pozytywna. Mimo to zdarzyło mu się odebrać wiadomości od antyszczepionkowców, które nie były najmilsze. Jedna z osób, która chciałaby wziąć udział w koncercie, podkreśliła, że nie mogła przyjąć szczepionki nie ze swojej winy. Zarzuciła Williamsowi dyskryminację.

Lider Teenage Bottlerocket, Ray Carlise zaznaczył, że osoby niezaszczepione mogą wziąć udział w koncercie zespołu w innej lokalizacji.

Edyta Górniak zaliczyła wpadkę na koncercie ku czci Krzysztofa Krawczyka? „Byliśmy wkurzeni”

Źródło: ultimateclassicrock.com

-50zł na zakupy w Sexshop112
-50zł na zakupy w Sexshop112
1,00 zł
50,00 zł
187 dni
do końca oferty!
1 zł za groupon wartościowy wart 50 zł do wydania w sklepie Sexshop112

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz