Home Kategorie Poruszające Nie żyje dr Zygmunt Chaja. Ordynator oddziału chirurgii urazowej szpitala w Limanowej miał 70 lat.

Nie żyje dr Zygmunt Chaja. Ordynator oddziału chirurgii urazowej szpitala w Limanowej miał 70 lat.

Nie żyje dr Zygmunt Chaja. Ordynator oddziału chirurgii urazowej szpitala w Limanowej miał 70 lat.

Zmarł dr Zygmunt Chaja. Ordynator Oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej Szpitala Powiatowego w Limanowej. Miał 70 lat.

Chaja zmarł w nocy z piątku na sobotę 5 czerwca. W ciągu ostatnich miesięcy walczył z ciężką chorobą, mimo to nie zrezygnował z opieki nad pacjentami. Był z nimi do ostatnich dni.

Wiadomość o odejściu doktora zasmuciła personel oraz pacjentów szpitala w Limanowej. Współpracownicy ciepło wspominają lekarza.

– „W naszej pamięci zapisał się nie tylko jako wspaniały specjalista, ale również ciepły i serdeczny człowiek. Człowiek niezwykłej siły i woli walki, pomimo choroby cały czas pozostawał aktywny zawodowo dzieląc się swoją szeroką wiedzą i doświadczeniem medycznym” – mówi Marcin Radzięta, dyrektor Szpitala Powiatowego w Limanowej w rozmowie z portalem Limanowa.in. Personel szpitala przekazał kondolencje rodzinie i bliskim zmarłego.

Zygmunt Chaja związany był ze Szpitalem Powiatowym w Limanowej od 1976 roku. Na początku pracował na oddziale chirurgii ogólnej, gdzie uzyskał specjalizację I stopnia. Później od 1982 roku na oddziale chirurgii urazowo-ortopedycznej, gdzie zdobył specjalizację II stopnia. W latach 2006-2007 był zastępcą dyrektora ds. lecznictwa w szpitalu powiatowym w Limanowej. Do 2011 roku pełnił funkcję kierownika bloku operacyjnego. Na początku 2016 mianowano go kierownikiem oddziału chirurgii urazowo-ortopedycznej.

Zenek Martyniuk martwi się o życie swojej matki. Podjął trudną decyzję.

Źródło: limanowa.in

Sesja floatingu w kabinie
Sesja floatingu w kabinie
74,99 zł
100,00 zł
28 dni
do końca oferty!
Relaksujący floating w kabinie: godzinna sesja za 74,99 zł i więcej w gabinecie Floating Cieszyn (do -34%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz