Home Kategorie Zdrowie „Zaszczepmy ludność całego świata do końca 2022 roku”. Premier wzywa światowe potęgi.
3.25K

„Zaszczepmy ludność całego świata do końca 2022 roku”. Premier wzywa światowe potęgi.

„Zaszczepmy ludność całego świata do końca 2022 roku”. Premier wzywa światowe potęgi.

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson jeszcze rok temu bagatelizował zagrożenie pandemią koronawirusa. Teraz jednak wzywa światowych przywódców, aby ludność całego świata zaszczepić na COVID-19 przed końcem 2022 roku.

Pandemia koronawirusa zwolniła w Europie, ale nadal jest śmiertelnym niebezpieczeństwem w Indiach czy Ameryce Południowej. Ze względu na globalny wymiar zagrożenia, słychać coraz więcej głosów mówiących o konieczności zaszczepienia całej populacji.

Wspomniał o tym niedawno premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson. W sobotę wieczorem wezwał przywódców państw grupy G7, aby w trakcie przyszłotygodniowego szczytu zobowiązali się do zaszczepienia na COVID-19 całej populacji świata do końca 2022 roku.

– „W przyszłym tygodniu przywódcy największych demokracji świata spotkają się w historycznym momencie dla naszych krajów i dla całej planety. Świat oczekuje od nas, że sprostamy największemu wyzwaniu ery powojennej: pokonamy Covid i poprowadzimy globalne ożywienie napędzane naszymi wspólnymi wartościami. Zaszczepienie całego świata do końca przyszłego roku byłoby największym wyczynem w historii medycyny. Wzywam pozostałych liderów G7, aby przyłączyli się do nas, abyśmy zakończyli tę straszną pandemię i zobowiązali się, że nigdy nie pozwolimy, by spustoszenie dokonane przez koronawirusa powtórzyło się” – oświadczył Johnson.

Johnson 3 czerwca przyjął drugą dawkę szczepionki przeciwko koronawirusowi. Wiosną zeszłego roku ciężko przeszedł zakażenie, a brytyjska prasa informowała, że był bliski podłączenia do respiratora.

Amerykański uniwersytet Johnsa Hopkinsa szacuje, że do tej pory na całym świecie podano około 2,076 miliarda dawek szczepionek. Większość dostępnych szczepionek wymaga dla pełnej ochrony dwóch dawek, co sprawia, że w pełni zaszczepiona jest nieco ponad jedna ósma ludności świata.

Do tej pory na świecie wykryto ponad 172 mln zakażeń koronawirusem. Z tego powodu zmarło ponad 3,7 mln osób. Światowa Organizacja Zdrowia szacuje, że dane są mocno zaniżone ze względu na niewykrywanie znacznej ilości przypadków w trakcie tzw. fal zakażeń.

Wysłano dwie karetki i śmigłowiec. Mężczyzny jednak nie dało się uratować. Wszystko przez turystów.

Źródło: PAP

Okulary korekcyjne
Okulary korekcyjne
19,99 zł
120,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Okulary korekcyjne: 19,99 zł za groupon zniżkowy wart 120 zł i więcej opcji w AndyOptic

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz