Home Kategorie Życie 27-latka udawała, że choruje na raka. Wyłudziła od ludzi ogromne pieniądze.
3.41K

27-latka udawała, że choruje na raka. Wyłudziła od ludzi ogromne pieniądze.

27-latka udawała, że choruje na raka. Wyłudziła od ludzi ogromne pieniądze.

27-letnia matka dwójki dzieci przekonała rodzinę i znajomych, że w jej płucach wykryto siedem guzów, które mogą doprowadzić do jej śmierci. Bliscy uwierzyli jej, zamartwiali się, a nawet zorganizowali zbiórkę na spełnienie ostatniego życzenia. W sumie wyłudziła 22 tys. funtów.

Meghan Scotcher z Ripley w hrabswtie Derbyshire przez pół roku udawała, że choruje na nowotwór. Diagnozę, jaką rzekomo postawili lekarze, ogłosiła na Facebooku. Napisała, że marzy o tym, aby przed śmiercią zabrać swoje dzieci w podróż i sprawić, aby zachowali ostatnie miłe wspomnienie z udziałem matki.

Prawda wyszła na jaw, gdy jeden z członków rodziny kobiety skontaktował się z lekarzami, którzy mieli ją leczyć. Dowiedział się, że u 27-latki wcale nie wykryto nowotworu. Sprawą zainteresowała się też policja. W marcu 2021 śledczy potwierdzili, że kobieta dokonała oszustwa. Została zatrzymana. 4 czerwca stanęła przed sądem i przyznała się do zarzucanych czynów.

Serwis GoFundMe, na którym zorganizowano zbiórkę, zwrócił pieniądze osobom, które postanowiły wesprzeć oszustkę. Część darczyńców uważa, że kobieta powinna iść do więzienia i oddać całą kwotę z własnej kieszeni.

Zbiórkę założył były partner Meghan oraz ojciec jednego z jej synów, 29-letni Jamie Corbett-Bromley. Głos w sprawie zabrał ojciec mężczyzny, Ian. Stwierdził, że jego syn nie miał pojęcia o tym, że informacja o chorobie kobiety jest kłamstwem. Mężczyzna zaznaczył też, że Jamie, który jest jedynym opiekunem starszego syna kobiety jest oburzony naruszeniem jego dobrego imienia w celu wyłudzenia pieniędzy. Ian Corbett-Bromley dodał, że była partnerka jego syna powinna ponieść karę. Nie odpowiedział jednak na pytanie, czy uważa, że powinna być to kara więzienia.

Wysłano dwie karetki i śmigłowiec. Mężczyzny jednak nie dało się uratować. Wszystko przez turystów.

Źródło: Daily Mirror

Day spa w 3 opcjach do wyboru
Day spa w 3 opcjach do wyboru
139,99 zł
180,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Dzień Kobiet: Pakiet relaksacyjny za 139,99 zł i więcej opcji w strefie Spa & Wellness w Hotelu Wisła 3* Premium

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz