Home Kategorie Zdrowie Skąd wziął się COVID-19? Najnowsze ustalenia naukowców szokują.

Skąd wziął się COVID-19? Najnowsze ustalenia naukowców szokują.

Skąd wziął się COVID-19? Najnowsze ustalenia naukowców szokują.

Badania struktury kolca wirusa SARS-CoV-2 pozwalają sądzić, że jest on lepiej dopasowany do ludzkiego receptora ACE-2 niż do receptorów zwierząt. Co to znaczy? Będziecie mocno zaskoczeni.

Pierwsze przypadki „dziwnego zapalenia płuc”, które później nazwano Covid-19, odnotowano oficjalnie w chińskim mieście Wuhan pod koniec roku 2019. Za źródło zakażenia uznano tamtejszy market i nietoperze, prawda może jednak okazać się inna.

W ciągu ostatniego roku australijski zespół naukowców przeprowadził badania z zakresu dynamiki molekularnej oraz symulacje, których wyniki sugerują, że wirus SARS-CoV-2 mógł nie powstać w sposób naturalny. Informacje takie, zaczęły pojawiać się coraz częściej w różnych pismach naukowych, związanych z tematyką medycyny.

– „Nietoperze wydawały się najbardziej prawdopodobnym nosicielem wirusa SARS-CoV-2, ponieważ znaleziono u nich bardzo podobnego wirusa. Brakowało jednak zwierzęcia, będącego ogniwem pośrednim pomiędzy nietoperzem a człowiekiem. Jeśli go nie ma, naturalna transmisja wirusa jest mniej prawdopodobną przyczyną wybuchu epidemii niż np. wypadek w laboratorium wirusologicznym w Wuhan” – twierdzą naukowcy z Australii.

– „Prof. David Winkler z La Trobe University (Melbourne, Australia) oraz prof. Nikolai Petrovsky z Flinders University stworzyli zespół, który miał dokładniej zbadać cechy wirusa, jego pochodzenie oraz interakcje z receptorami” – informuje HPC Wire. W szczególności chodziło o zbadanie, na ile dobrze białko kolca wirusa SARS-CoV-2 wiąże się z receptorem ACE2 organizmu gospodarza.

Mając modele białka kolca (S) oraz receptorów ACE2 poszczególnych gatunków, naukowcy mogli symulować proces łączenia się białka z receptorem. Otrzymane wyniki, dały do myślenia naukowcom.

Winkler ostrzegł, że wyniki – które pozostawały w wersji wstępnej przez wiele miesięcy po przesłaniu do kilku czasopism – nie są dowodem na celową manipulację wirusem sars COVID-19. Jego zdaniem o wiele bardziej prawdopodobne było przypadkowe uwolnienie, przy czym łuskowiec pozostał wiarygodnym pomostem między nietoperzami a ludźmi. Jak sam jednak twierdzi, potrzebna jest dalsza analiza.

Z kolei cytowani przez brytyjską prasę profesor Angus Dalgleish, onkolog z St George’s University w Londynie i dr Birger Sørensen, norweski wirusolog oraz prezes firmy Immunor są autorami artykułu, który według „Daily Mail” ma się ukazać na łamach „Quarterly Review of Biophysics Discovery”, twierdzą że odkryli aż 6 charakterystycznych elementów, które wskazywałyby na modyfikacje wirusa po to, żeby był on bardziej zjadliwy. Amerykanie planują dalsze dochodzenie w tej sprawie. Widocznie, chcą ukarać Chiny.

Tragiczny wypadek. Samochód wypadł z drogi i roztrzaskał się na płocie. Zginęła pasażerka, kierowca walczy o życie.

Źródło: RMF 24

Masaż relaksacyjny lub pakiet spa
Masaż relaksacyjny lub pakiet spa
71,99 zł
200,00 zł
120 dni
do końca oferty!
Masaż relaksacyjny (89,99 zł) lub pakiet spa (od 149,99 zł) w instytucie Hialuron

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
2
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz