Home Kategorie Zdrowie Prof. Horban ostrzega Polaków. „Mamy 3 miesiące do czwartej fali koronawirusa. Będzie tak samo groźna”.

Prof. Horban ostrzega Polaków. „Mamy 3 miesiące do czwartej fali koronawirusa. Będzie tak samo groźna”.

Prof. Horban ostrzega Polaków. „Mamy 3 miesiące do czwartej fali koronawirusa. Będzie tak samo groźna”.

Gościem programu WP „Newsroom” był prof. Andrzej Horban. Doradca premiera ostrzega nas, że przyjdzie czwarta fala COVID-19. Możemy się już szykować.

– „Będziemy mieli następną falę na jesieni. Tak samo groźną, jak fale na jesieni i wiosną” – mówi doradca premiera. Polacy myślą, że COVID-19 skończył się w naszym kraju. Przyszła wiosna, luzowanie restrykcji, coraz mniejsza liczba zakażeń. Patrząc na liczbę zakażeń, to już jest koniec, tak? Otóż nie.

– „COVID się skończy, jak zdecydowana większość społeczeństwa będzie miała przeciwciała. Jeśli mówimy o 50-60 proc., to pozostaje wciąż te 40 proc. niezaszczepionych” – wyjaśnił prof. Horban.

Zdaniem eksperta, koniecznie trzeba przekonać pozostałe 40 proc. Polaków do zasadności szczepień przeciw COVID-19. Dopiero wtedy powstrzymamy pandemię.

– „Umiera 2,5 proc. zakażonych Polaków. Szczepmy się, bo to ratuje życie. Mamy trzy miesiące” – apeluje ekspert. Innymi słowy, według Horbana, COVID wróci jesienią. Tak jak miało to miejsce w zeszłym roku.

Koszmarny wypadek na obwodnicy. Nie żyje motocyklista. „Podczas wyprzedania zjechał na przeciwny pas”.

Źródło: abczdrowie

Manicure hybrydowy
Manicure hybrydowy
29,99 zł
60,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Manicure hybrydowy od 29,99 zł w Salonie Fryzur i Kosmetyki Joanna Kwaśniewska

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz