Home Kategorie Życie Nowe wymogi sprawnościowe dla polskich policjantów. „Poziom dziesięciolatka”.

Nowe wymogi sprawnościowe dla polskich policjantów. „Poziom dziesięciolatka”.

Nowe wymogi sprawnościowe dla polskich policjantów. „Poziom dziesięciolatka”.

Funkcjonariusz może być mniej zręczny, wyćwiczony i szybki. Szef polskiej policji, obniża bowiem wymogi dla policjantów. No cóż.

Powód jest zaskakujący – idzie w ślad za spadkiem ogólnej kondycji społeczeństwa, a więc i funkcjonariuszy. Zamiast podnosić poprzeczkę, będą mogli być mniej sprawni. No cóż, skoro społeczeństwo równa w dół, to policja też powinna, czyż nie?

– „Niektóre wymogi są na poziomie dziesięciolatka. Bo jak inaczej traktować dopuszczenie do służby policjanta, który trzykilogramową piłką lekarską da radę rzucić na odległość zaledwie 4,5 metra?” – pyta jeden z funkcjonariuszy.

W jaki sposób w ciągu dekady kondycja funkcjonariuszy spadła, widać na przykładzie wymogów sprawnościowych z zarządzenia szefa KGP z 2011 r. i obecnego, z maja. Dane te, szokują.

Przykładem jest bieg „po kopercie” najsprawniejsi policjanci (mężczyźni) muszą wykonać już nie w 23,5 sekundy, ale w 23,8 (w grupie wiekowej do 29 lat), z kolei w przypadku 40–50-latków granice przesunięto znacznie: z 24,7 do 25,1 sekundy.

– „Sądzę, że połowa policjantów nie jest w stanie pokonać 1 km poniżej 6,5 min” – napisał na internetowym forum policji jeden z użytkowników. I zaznaczył:

– „Większość policjantów nie przejawia żadnej aktywności ruchowej, a sprawdziany policyjne (…) wykonuje tylko nieliczna grupa policjantów. Reszta to »panowie i panie« przykuci do foteli” – dodał.

– „To, że policjanci są coraz mniej sprawni, to efekt normy ogólnopolskiej, a nawet ogólnospołecznej” – mówi nam funkcjonariusz z długoletnim stażem.

– „Przyjmiemy ludzi, którzy się do tego zawodu po prostu nie nadają. Szybko trafią za biurka albo na renty, a potrzebujemy liniowych funkcjonariuszy, którzy są sprawni fizycznie, by wypełniać zadania na ulicy. Po co nam policjant, który nie dogoni 10-latka” – pyta poseł. Ma racje, czy to jest dobre rozwiązanie? Raczej nie.

Koronawirus raport 07.06.2021.

Źródło: RMF 24, RP

Pakiety spa z 24-karatowym złotem
Pakiety spa z 24-karatowym złotem
119,20 zł
199,00 zł
179 dni
do końca oferty!
Pakiety Relax day spa (od 149 zł) lub DeLUX day spa z 24-k złotem (od 229 zł) w Instytucie Hialuron

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz