Home Kategorie Zwierzęta Wyznaczony przez PiS były prezes słynnej stadniny, z zarzutem o fałszerstwo.

Wyznaczony przez PiS były prezes słynnej stadniny, z zarzutem o fałszerstwo.

Wyznaczony przez PiS były prezes słynnej stadniny, z zarzutem o fałszerstwo.

Po objęciu władzy przez PiS zwolniono hodowców koni jako rzekomo nieuczciwych. Tylko, że to ich „wybranek” trafił na ławę oskarżonych.

Equator to jeden z najcenniejszych ogierów czystej krwi arabskiej w Polsce. Jest potomkiem trzech czempionów świata, a w 2018 roku sam został czempionem. O co więc chodzi z tym niezwykłym koniem?

To wyjątkowe zwierzę w 2017 roku wyjechało na zagraniczną dzierżawę bez umowy, którą później sfałszowano. Tak wynika aktu oskarżenia przeciwko byłemu prezesowi stadniny w Michałowie Maciejowi G. Oskarżenie jest wyjątkowo rozbudowane.

31 maja miał ruszyć jego proces przed Sądem Rejonowym w Pińczowie, jednak rozprawa została przesunięta, bo oskarżony przedstawił zwolnienie lekarskie. Ogólnie, mężczyźnie za stawiane zarzuty, grozi 5 lat więzienia.

Zdaniem prokuratury po odwołaniu Macieja G. odkryto, że w stadninie nie ma umowy dotyczącej Equatora. Jak wywodzą śledczy, odwołany prezes

– „w okresie pomiędzy 26 sierpnia 2018 roku a 4 października 2018 roku podrobił umowę dotyczącą ogiera czystej krwi arabskiej (…) poprzez antydatowanie tej umowy jako zawartej w grudniu 2017 roku, a także złożenie swojego podpisu oraz opatrzenie pieczęcią prezesa zarządu ww. spółki, a następnie tak podrobiony dokument użył jako autentyczny celem włączenia go do dokumentacji spółki” –

Ponadto Maciej G. miał się dopuścić niegospodarności, zawierając niekorzystne umowy na prace modernizacyjne pomieszczeń dla koni. Zdaniem prokuratury ustalił wynagrodzenie na około 320 tys. zł, podczas gdy wartość prac wynosiła 90 tys.

Maciej G. jest też oskarżony o kolejne przestępstwo menedżerskie, polegające na niezawarciu umowy o pobyt czterech koni na terenie stadniny należących do dyrektorki ds. hodowli. Zasadniczo, jest to kolejny przypadek wybitnego więc kolesiostwa i nepotyzmu w państwowych placówkach. Co zrobić?

Koronawirus raport 07.06.2021.

Źródło: Rzeczpospolita

Okulary korekcyjne: Cotton Club i inne
Okulary korekcyjne: Cotton Club i inne
29,99 zł
210,00 zł
90 dni
do końca oferty!
29,99 zł za groupon zniżkowy wart 210 zł na okulary korekcyjne z antyrefleksem i więcej w Okularium - 3 lokalizacje

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz