Home Kategorie Życie Ostre oświadczenie Abp. Gądeckiego. „Wyrażam stanowczy sprzeciw”.

Ostre oświadczenie Abp. Gądeckiego. „Wyrażam stanowczy sprzeciw”.

Ostre oświadczenie Abp. Gądeckiego. „Wyrażam stanowczy sprzeciw”.

Abp. Gądecki ma dość obecnie panującej sytuacji, która jest wywołana pandemią COVID-19. Zdecydował się na wyrażenie stanowczego sprzeciwu, przeciw temu zjawisku.

– „Wobec diametralnie innej i zdecydowanie lepszej sytuacji epidemicznej, wyrażam mój stanowczy sprzeciw wobec dalszego – tak drastycznego – ograniczania prawa wiernych do publicznego wyznawania i praktykowania wiary” – napisał przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki w liście do Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.

W informacji przekazanej przez biuro prasowe Episkopatu abp Gądecki zauważył, że

– „w kontekście istotnego zmniejszania obostrzeń sanitarnych w większości obszarów życia społecznego, limit wiernych w kościołach utrzymywany jest z czasu, gdy dzienna liczba zachorowań w Polsce oscylowała wokół 30 tys.” –

– „Kościół ze zrozumieniem podchodził do nakładanych ograniczeń sanitarnych, udzielając wiernym dyspens oraz zachęcając do przestrzegania wszystkich zaleceń sanitarnych„. – dodał w liście do premiera.

– „możliwość wyznawania i praktykowania wiary jest niezbywalnym prawem człowieka i wpływa na jego kondycję – sferę duchową, psychiczną i fizyczną, stąd restrykcje w tak ważnej sferze życia społecznego powinny być ograniczone do koniecznego minimum” –

Wyrażając wdzięczność za dotychczasowe działania na rzecz ochrony zdrowia i życia Polaków, nalegam raz jeszcze na zmniejszenie obostrzeń w kościołach i innych miejscach kultu” – napisał przewodniczący KEP.

Olaf Lubaszenko schudł 80 kg, a ta zmiana zaskoczyła fanów. Jak wygląda teraz?

Źródło: RMF 24

Mini Zoo Kucyk w Inwałd Parku: pakiety atrakcji dla dzieci i dorosłych
Mini Zoo Kucyk w Inwałd Parku: pakiety atrakcji dla dzieci i dorosłych
30,00 zł
40,00 zł
32 dni
do końca oferty!
Mini Zoo Kucyk w Inwałd Parku: pakiety atrakcji dla dzieci i dorosłych (do -25%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz