Home Kategorie Ludzie Synowie Kory nie poszli w ślady matki. Czym się zajmują?

Synowie Kory nie poszli w ślady matki. Czym się zajmują?

Synowie Kory nie poszli w ślady matki. Czym się zajmują?

Kora została matką dwukrotnie. Jej synowie Mateusz i Szymon przyszli na świat w latach 70. Dopiero po latach dowiedzieli się, że mają różnych ojców.

Z matką łączyła ich ciepła więź, która była naznaczona trudnym dzieciństwem Kory. Piosenkarka starała się zapewnić im nie tylko godny byt materialny, ale otaczać miłością. Chciała, żeby mieli lepiej od niej.

Biologicznym ojcem Szymona był Kamil Sipowicz, którego Kora poznała w 1975 r.

– „Chyba po 1975 r. Kora z Markiem przenieśli się do Warszawy i zamieszkali przy ulicy Ogrodowej, na terenie dawnego Getta… Byłam tam u nich kilka razy z Maćkiem Zembatym. Zapamiętałam dwoje małych dzieci, piękną kobietę w jakichś hinduskich giezłach parzącą cudowną herbatę… Śpiewaliśmy Cohena, rozmawialiśmy o sztuce jako ratunku przed rzeczywistością, filozofowaliśmy do nocy” – tak opisała to Magda Umer.

Kora oficjalnie rozstała się z Markiem Jackowskim w 1984 r. Z Kamilem Sipowiczem kontynuowała znajomość przez ponad 40 lat. Ich romans trwał z przerwami 15 lat, zanim zamieszkali razem w roku 1989.

Prawdę o tym, że to nie Marek Jackowski jest jego biologicznym ojcem, Kora zdecydowała się wyznać Szymonowi, dopiero gdy ten był już nastolatkiem, a na decyzję tę wpłynął… impuls po koncercie.

– „W latach 80. graliśmy bardzo dużo koncertów. Pewnego razu z jednego wróciłam do domu totalnie odmieniona, bo ogolona na łyso. Moi synowie obudzili się rano i Szymon zapytał, czy grałam w filmie science fiction. I ja nagle postanowiłam się pozbyć ciężaru tej tajemnicy. Wyjaśniłam sprawę” – wyznała Kora w RMF FM. Kamil dbał jednak, o obu synów.

– „Kamil miał ogromny wkład w wychowanie dzieci, bo on się z nimi bawił. On z nimi jeździł na nartach, pływał, on się z nimi wygłupiał, kupił im pierwszy komputer Atari, on przewoził im niezwykle skomplikowane i rozwijające gry z Niemiec, wprowadzał koleżeńską atmosferę. Dzieci uwielbiały, kiedy Kamil się pojawiał w naszym świecie. Myślę, że Szymon czuł, że to jest jego ojciec, było zresztą między nimi duże podobieństwo. Obecność Marka w naszym życiu prywatnym była minimalna, natomiast Kamil zawsze był. Miałam więc odwagę powiedzieć prawdę, ale musiałam mieć akceptację wszystkich stron” – opowiedziała Kora.

Synowie Kory unikają medialnego rozgłosu i informacje z ich życia osobistego rzadko dostają się do prasy. Mateusz Jackowski na co dzień zajmuje się grafiką komputerową i był odpowiedzialny za wiele projektów okładek albumów Maanamu m.in. płyty „Miłość jest cudowna”. W dodatku wziął ślub w roku 2015.

O Szymonie Sipowiczu wiadomo nieco więcej. Młodszy syn Kory, jak podał serwis „edziecko.pl”, w przeszłości zajmował się modelingiem i pracą w charakterze DJ-a. Jego prawdziwą pasją jest jednak jazda na deskorolce, którą z chęcią się dzieli.

Olaf Lubaszenko schudł 80 kg, a ta zmiana zaskoczyła fanów. Jak wygląda teraz?

Źródło: onet

Bilety wstępu do Parku Rozrywki Fantazja
Bilety wstępu do Parku Rozrywki Fantazja
23,99 zł
35,00 zł
180 dni
do końca oferty!
Bilety wstępu do Parku Rozrywki Fantazja (do -42%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz