Home Kategorie Ludzie Michał Wiśniewski szczerze o swoim alkoholizmie. Mocne słowa piosenkarza.

Michał Wiśniewski szczerze o swoim alkoholizmie. Mocne słowa piosenkarza.

Michał Wiśniewski szczerze o swoim alkoholizmie. Mocne słowa piosenkarza.

Michał Wiśniewski i jego matka Grażyna udzielili wywiadu dla „Party”, w którym opowiedzieli o walce z nałogiem alkoholowym. Padły mocne i poruszające słowa.

Michał Wiśniewski i jego mama nie mieli łatwego życia. Pani Grażyna walczyła z alkoholizmem, przez co straciła prawa rodzicielskie. Wyprowadziła się z kraju i nie miała kontaktu z synem przez 20 lat. Sam Michał dzieciństwo spędził w domach dziecka i rodzinach zastępczych. Obecnie relacje matki z synem są już dobre i razem mieszkają pod Warszawą.

Mama Michała napisała książkę „Dziewczynka z kieliszkiem”, gdzie opisała swoją walkę z nałogiem. Z okazji promocji dzieła udzieliła wraz z gwiazdorem Ich Troje wywiadu dla „Party”, w którym poruszyli temat alkoholizmu.

Michał zdradził, co wpłynęło na jego decyzję o odnowieniu kontaktu z matką. Jak się okazuje, był to film Sylwestra Latkowskiego „Gwiazdor”, w którym zobaczył mamę w bardzo złej formie.

– „Ten film zmusił mnie do tego, żeby wyciągnąć do ciebie rękę, choć nie wiem, czy chciałem ratować ciebie, czy siebie, bo sam byłem wtedy uzależniony od wódki. Mnie też wydawało się, że to żaden alkoholizm, bo zaczynałem pić zawsze po 19. Każdego dnia, gdy kończyły się „Fakty”, pierwsza seta lądowała na moim biurku” – powiedział we wspólnym wywiadzie Wiśniewski.

Mimo iż Michał codziennie wypijał 0,7 litra alkoholu, nie widział, że ma problem. Kiedy zrozumiał, że jest alkoholikiem postanowił skorzystać z pomocy m.in. psychologa. „Zaszył się też” disulfiramem, który powoduje zaburzenia trawienne wątroby. W połączeniu z jakąkolwiek ilością alkoholu może mieć tragiczne konsekwencje dla zdrowia. Taki sam warunek postawił też mamie. Wszystko po to, aby móc odbudować z nią relacje.

– „Kiedy doszedłem do wniosku, że oszukuję nie moich bliskich, ale sam siebie, postanowiłem coś z tym zrobić. Zaszyłem się i zaszywam regularnie do dziś. I wciąż nie mogę uwierzyć, że jako megapijący gość postawiłem warunek mamie alkoholiczce, że musi przestać pić, żebyśmy znów zawiązali więzi rodzinne. To było chore, ale zadziałało” – podkreślił Wiśniewski.

W tym samym wywiadzie Grażyna Wiśniewska opowiedziała o śmierci męża, która była powodem załamania nerwowego. Ostatecznie matka i syn chcą skupić się na przyszłości.

– „Tak bardzo go kocham. Dla mnie to wielkie szczęście, że go odzyskałam, niczego więcej nie potrzebuję. To, co mi Bóg zabrał, teraz mi oddał” – powiedziała Grażyna Wiśniewska.

Dagmara Kaźmierska odchodzi z „Królowych życia”? Podobno zakłada biznes za granicą.

Źródło: Party

Małopolska, Zator: pokój w klimacie Dzikiego Zachodu ze śniadaniami
Małopolska, Zator: pokój w klimacie Dzikiego Zachodu ze śniadaniami
355,50 zł
413,00 zł
169 dni
do końca oferty!
Małopolska, Zator: pokój w klimacie Dzikiego Zachodu dla 2-6 osób ze śniadaniami w Western Camp Resort

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz