Home Kategorie Jedzenie Pokazała truskawki pod mikroskopem. „Już chyba nigdy nie zjem tych owoców”. Ohyda!

Pokazała truskawki pod mikroskopem. „Już chyba nigdy nie zjem tych owoców”. Ohyda!

Pokazała truskawki pod mikroskopem. „Już chyba nigdy nie zjem tych owoców”. Ohyda!

W sklepach i na bazarach królują truskawki. Pewnie niejeden z wam marzy o tym, aby zjeść ten przepyszny owoc. Warto jednak dokładnie umyć kupione truskawki, bo mogą się w nich czaić niechciani goście.

Każdy owoc i warzywo powinniśmy myć przed jedzeniem, aby pozbyć się brudu, pyłu i substancji chemicznych, których używa się na polach. Jednym ze sposobów jest zanurzenie owoców w wodzie z sodą oczyszczoną. Pewna tiktokerka pokazała też, jak możemy pozbyć się malutkich owadów, które zostają na owocach.

@selesteradcliffeGROSS IT WAS JUMPING!!!!! BRB CRYING #fyp #xyzcba #GROSS♬ strawberries – A

– „Najwyraźniej, jeśli umyjesz truskawki w wodzie i soli, wszystkie robaki wyjdą” – powiedziała na nagraniu Seleste Radcliffe.

Film szybko stał się hitem w sieci, zachęcając ludzi do tworzenia i publikowania podobnych nagrań. Oprócz Seleste truskawkom postanowiła przyjrzeć się tiktokerka Thatnatchats, która zdobyła popularność pokazując pod mikroskopem najróżniejsze rzeczy. Postanowiła sprawdzić teorię o robakach siedzących na owocach. W tym celu odcięła cienkie warstwy truskawki i położyła pod mikroskopem. Jej oczom ukazało się wiele malutkich owadów, które poruszały się po powierzchni.

@thatnatchatsy’all better WASH your strawberries ‼️😳😭 Comment what I should look at next! ✨🔬 #fyp #foryou #science

♬ Don’t Start Now – Dua Lipa

– „Chyba już nigdy więcej nie zjem ani truskawek, ani jagód” – komentowali użytkownicy TikToka po obejrzeniu klipu Seleste.

Przerażonych internautów uspokajają eksperci. Portal Independent przekazał, że według organizacji Cloud Mountain Farm Centre, małe robaki są „najprawdopodobniej larwami nierodzimej muszki owocowej, która składa jaja w dojrzewających owocach – występują nie tylko w truskawkach, ale też innych owocach”.

Na szczęście nie są szkodliwe, jeśli je zjemy, stąd też amerykańska Agencja Żywności i Leków zezwala na to, aby na owocach znajdowała się pewna ilość robaczków.

Prezydent spoliczkowany na wiecu. Doszło do „próby ataku” [WIDEO]

Źródło: haps.pl, Tik Tok

Stomatologia
Stomatologia
24,99 zł
59 dni
do końca oferty!
Fluoryzacja, skaling, przegląd jamy ustnej i więcej od 24,99 zł w Gabinecie Stomatologicznym Adama Popko

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz