Home Kategorie News Polska zrezygnuje z tej szczepionki? Sensacyjne doniesienia z rządu.

Polska zrezygnuje z tej szczepionki? Sensacyjne doniesienia z rządu.

Polska zrezygnuje z tej szczepionki? Sensacyjne doniesienia z rządu.

Polski rząd rezygnuje ze szczepionki AstraZeneca. Powodem jest „nieprzewidywalność dostaw” – poinformowała Gazeta Wyborcza. Szczepionka ma być dostępna tylko dla osób czekających na drugą dawkę.

Gazeta Wyborcza podała, że otrzymała e-mail od Agencji Rezerw Strategicznych, w którym wyjaśniono, że „z powodu nieprzewidywalności i nieregularności dostaw do Polski preparatu firmy AstraZeneca szczepienia pierwszą dawką wyżej wymienionym preparatem zostały wstrzymane. Obecnie wszystkie dostawy tego preparatu są przeznaczane na zabezpieczenie drugiej dawki”.

Polska tym samym dołączyła do innych państw Unii Europejskiej, które wstrzymały szczepienia tym preparatem. Z dostawami tej szczepionki od samego początku są problemy. Dostawy były odwoływane albo ilość zadeklarowanych dawek była mniejsza, niż zapowiadano. Polski rząd zakontraktował w tym roku jeszcze 16 mln dawek szczepionki.

Jak informuje GW, głównym problemem jest teraz zapewnienie drugiej dawki dla już zaszczepionych. 1,7 mln osób czeka na drugi zastrzyk AstraZenecą. Dwie dawki otrzymało do tej pory 974 tys. pacjentów.

Okazuje się jednak, że pacjenci będą przyjmować też pierwszą dawkę preparatu. Do sprawy rzekomej rezygnacji ze szczepionki AstraZeneca odniósł się w polsatnews.pl prezes Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych Michał Kuczmierowski.

– „To nadinterpretacja” – ocenił. Zaznaczył, że są problemy z regularnymi dostawami preparatu do Polski. Jednocześnie zapewnił, że szczepienia – zarówno pierwszą, jak i drugą dawką – będą w Polsce kontynuowane.

Prezydent spoliczkowany na wiecu. Doszło do „próby ataku” [WIDEO]

Źródło: wyborcza.pl, polsatnews.pl

Różnorodne masaże do wyboru
Różnorodne masaże do wyboru
129,00 zł
180,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Masaż twarzy, szyi i ramion lub leczniczy kręgosłupa za 99 zł i więcej w gabinecie Body Balance w Bydgoszczy (do -35%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz