Home Kategorie Poruszające Pirat drogowy prawie zabił dziecko na pasach. Policja opublikowała wstrząsające nagranie.

Pirat drogowy prawie zabił dziecko na pasach. Policja opublikowała wstrząsające nagranie.

Mało brakowało, a doszłoby do tragedii w Rędzinach niedaleko Częstochowy. Rozpędzony Volkswagen, wyprzedzając na pasach, niemal potrącił dziecko. Zdarzenie uchwycił miejski monitoring.

Niebezpieczna sytuacja miała miejsce w niedzielę na drodze krajowej nr 91. W środę policja poinformowała, że ustaliła tożsamość i zatrzymała kierowcę, który wyprzedał na pasach. Policjanci opublikowali też nagranie z kamery monitoringu. Jak podkreślają, było o włos od tragedii.

 

Na filmie widzimy, jak pirat drogowy, pomimo podwójnej linii ciągłej wyprzedza cztery samochody zwalniające przed przejściem, na które wchodziło kilka osób. Kierowca o centymetry minął chłopca z hulajnogą. Na pasach była też dwójka dorosłych. Jedna z tych osób przewodziła dziecko w rowerowym foteliku.

– „Kłomniccy policjanci ustalili, a następnie zatrzymali 39-latka […] Kierujący, swoim zachowaniem, naraził pieszych na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, dlatego został zatrzymany i po wykonaniu niezbędnych czynności trafi do policyjnego aresztu. Jutro usłyszy prokuratorskie zarzuty” – przekazała częstochowska policja.

Zatrzymany 39-latek nie ma uprawnień do kierowania samochodem i był już w przeszłości karany za wykroczenia drogowe. Za popełnione przestępstwo grozi mu teraz nawet 3 lata więzienia.

Kierowca wjechał prosto pod rozpędzony pociąg. Nie żyją dwie osoby [WIDEO]

Makijaż permanentny brwi
Makijaż permanentny brwi
199,99 zł
500,00 zł
Oferta zakończona!
Makijaż permanentny brwi metodą microblading za 199,99 zł w SkinDerm w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz