Home Kategorie Poruszające Tragedia w Pruszkowie. Chcieli tylko lepszego życia, spotkała ich śmierć. Nie żyje 16-latek i jego matka.

Tragedia w Pruszkowie. Chcieli tylko lepszego życia, spotkała ich śmierć. Nie żyje 16-latek i jego matka.

Tragedia w Pruszkowie. Chcieli tylko lepszego życia, spotkała ich śmierć. Nie żyje 16-latek i jego matka.

Do tragedii doszło w Pruszkowie pod Warszawą. Pewna rodzina przeprowadziła się tu w poszukiwaniu lepszego życia. Niestety, spotkało ich najgorsze.

Domownicy spali w mieszkaniu przy ul. Wiosennej, gdy nagle obudziło ich ogromne ciepło i zapach spalenizny. Wybuchł potężny pożar. Ogień zagrodził rodzinie drogę ucieczki. Zginął 16-latek, a jego mama i ciocia zostały ranne. Kilka dni później zmarła również mama nastolatka. Ocalała pani Helena.

Ogromny pożar wybuchł około 3:00 w nocy 3 czerwca, w bloku przy ul. Wiosennej w Pruszkowie. Ogień pojawił się na trzecim piętrze i rozprzestrzenił na czwarte. Tam mieszkała poszkodowana rodzina – Halina, jej siostra Tatiana z synem Wadimem.

Tatianę obudziło ciepło i zapach spalenizny. Mieszkanie stanęło w płomieniach. 40-latka obudziła siostrę i syna. Domownicy założyli mokre ręczniki na głowy i zaczęli uciekać w dół. Zbiegali otoczeni ogniem i czadem.

W pewnym momencie Halina odwróciła się, ale nie zobaczyła swoich bliskich. Chciała biec po Tatianę i Wadima, ale strażacy nie pozwolili jej wrócić. Służby ruszyły w górę. Na dół sprowadzono Tatianę. Kobieta w krytycznym stanie trafiła do szpitala. Na klatce odnaleziono nieprzytomnego nastolatka. Niestety, na pomoc było już za późno.

– „Młody, zdrowy chłopiec. Całe życie było przed nim” – piszą znajomi rodziny, którzy założyli zbiórkę, by pomóc ocalałym.

Niestety, w sobotę nadeszła kolejna tragiczna wieść. Tatiana, która walczyła o życie w szpitalu, zmarła. Jej mózg został uszkodzony wskutek niedotlenienia.

Jedyną ocalała z pożaru została Halina. Kobieta podtruła się czadem, ma miejscowe poparzenia i siniaki na ciele. Wciąż jest w szpitalu. Po wyjściu będzie musiała pochować siostrę i siostrzeńca. Halina w pożarze straciła dobytek życia. Nie ma środków na godny pochówek. Jej znajomi ruszyli ze zbiórką na pomoc rodzinie i zorganizowanie pogrzebu dla Tatiany oraz jej syna.

– „Jako najbliżsi znajomi wiemy, że Halina wraz z rodziną nigdy nie prosili o pomoc, radzili sobie sami, ale teraz bez pomocy innych ludzi nie dadzą sobie rady. Prosimy o wsparcie finansowe oraz modlitwę” – zaapelowali organizatorzy zbiórki.

Rodzina była repatriantami, przyjechała z Kresów.

– „Byli fantastycznymi ludźmi, zawsze chętnymi do pomocy” – wspominają zmarłych sąsiedzi.

Cała trójka liczyła na to, że w Polsce odnajdą nowe, lepsze życie. Niestety, ich marzenia zostały brutalnie przerwane.

Na ten moment nie są znane przyczyny wybuchu pożaru. Policjanci pod nadzorem prokuratury badają okoliczności tragedii.

Dziewczynka wypiło wodę ze szklanki, w której wcześniej stały konwalie. Zakończyło się tragicznie.

Źródło: Facebook, zrzutka.pl, Fakt| Foto: Wawa Hot News 24, zrzutka.pl

Różnorodne masaże do wyboru
Różnorodne masaże do wyboru
103,20 zł
180,00 zł
Oferta zakończona!
Masaż twarzy, szyi i ramion lub leczniczy kręgosłupa za 99 zł i więcej w gabinecie Body Balance w Bydgoszczy (do -35%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
3
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz