Home Kategorie Poruszające Tragedia nad polskim morzem. Kobieta wróci do domu sama. Takich historii jest mnóstwo.

Tragedia nad polskim morzem. Kobieta wróci do domu sama. Takich historii jest mnóstwo.

Tragedia nad polskim morzem. Kobieta wróci do domu sama. Takich historii jest mnóstwo.

To miał być miły urlop nad Morzem Bałtyckim. Para z Wielkopolski przyjechała do Kołobrzegu, aby cieszyć się ładną pogodą. Nikt nie przypuszczał, że dojdzie do tragedii. Mężczyzna wszedł do wody, ale już z niej nie wyszedł…

Jeszcze na dobre nie ruszył sezon wakacyjny, a co chwilę dochodzą do nas kolejne informacje o tragicznych wydarzeniach. Wypoczynek pary z Wielkopolski zakończył się okropnym dramatem.

Wypoczywający na plaży 68-letni mężczyzna chciał się ochłodzić. Gdy wszedł do wody, doszło do tragedii. Mężczyzna mógł zasłabnąć.

W pewnym momencie jeden z plażowiczów zobaczył dryfujące ciao 68-latka. Ruszono mu na pomoc i wezwano służby. Na miejsce przyjechali ratownicy, strażacy, woprowcy i policjanci. Po wyciągnięci mężczyzny na brzeg, rozpoczęto reanimację. Niestety, nie udało się uratować mu życia.

Według policyjnych statystyk w samym tylko czerwcu odnotowano 6 utonięć. Najtragiczniejszy pod tym względem był 4 czerwca, wtedy też utonęły aż 4 osoby. Dwie z nich to mężczyźni, których zwłoki wydobyto z rzeki Drwęcy w Nowym Mieście Lubawskim. Ich ciała na powierzchni wody zauważyli przepływający tamtędy kajakarze.

Tego samego dnia policja z Warmii i Mazur poinformowała o innym tragicznym wydarzeniu nad wodą. W jeziorze Pozorty w powiecie iławskim utonął 43-letni turysta, który wypadł lub wyskoczył z roweru wodnego.

W zeszłym roku odnotowano 483 wypadków tonięcia, w wyniku których utonęło aż 460 osób. Wśród ofiar było 23 dzieci, 48 kobiet i 389 mężczyzn. Najwięcej utonięć miało miejsce w rzekach (118 ofiar), jeziorach (111 ofiar), stawach (84 ofiary), zalewach (37 ofiar) i morzu (25 ofiar).

Do utonięć dochodziło najczęściej w czasie kąpieli w miejscu niestrzeżonym (64 ofiary), nieostrożności w czasie przebywania nad wodą (38 ofiar) i w czasie łowienia ryb (34 ofiary), czy kąpieli w miejscu zabronionym (25 ofiar). Przed utonięciem aż 117 osób spożywało alkohol.

Zrzuciła swoją 3-letnią córeczkę z szóstego piętra. Dziewczynka krzyczała, że się boi… [DRASTYCZNE]

Źródło: kolobrzeg.naszemiasto.pl

Pół roku nauki 2 języków obcych
Pół roku nauki 2 języków obcych
34,99 zł
Oferta zakończona!
Kurs Online: 6 miesięcy nauki dwóch języków obcych za 34,99 zł w eSpeaks.com

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz