Home Kategorie Poruszające Niemowlę pobite i otrute amfetaminą. 36-latka odpowie za zabójstwo córeczki.

Niemowlę pobite i otrute amfetaminą. 36-latka odpowie za zabójstwo córeczki.

Niemowlę pobite i otrute amfetaminą. 36-latka odpowie za zabójstwo córeczki.

36-letnia kobieta z Dąbrowy Górniczej odpowie za zabicie 2-miesięcznej córki i znęcanie się nad nią ze szczególnym okrucieństwem. Tuż przed śmiercią dziecka kobieta miała kilkukrotnie je uderzyć i podać amfetaminę.

Do tragedii doszło w Dąbrowie Górniczej 11 września 2020 roku. Do jednego z mieszkań wezwano pogotowie ratunkowe. Mieszkająca tam z rodzicami 2-miesięczna dziewczynka nie dawała oznak życia. Ratownicy zmuszeni byli stwierdzić zgon dziecka.

Sekcja zwłok niemowlęcia wykazała, że zmarło ono wskutek urazów głowy i zatrucia narkotykami. Ojciec i matka usłyszeli zarzuty.

W czwartek informację o skierowaniu aktu oskarżenia w tej sprawie przekazała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Katowicach Marta Zawada-Dybek. Sprawą zajmie się Sąd Okręgowy w Katowicach.

Jak ustalili śledczy, matka znęcała się nad córką od jej urodzenia i nie zapewniała odpowiedniej opieki.

– „Dowody zgromadzone w sprawie wskazują, iż w nocy z 10 na 11 września 2020 roku, działając z zamiarem pozbawienia życia, kobieta uderzyła dziecko kilkukrotnie oraz podała mu do spożycia narkotyki, co skutkowało jego zgonem” – opisywała rzeczniczka.

Aktem oskarżenia objęty został też ojciec zmarłego dziecka, który odpowie za narażanie go na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu przez sprawowanie niewłaściwej opieki.

– „Z powodu ujawnionych śladów na ciele dziecka o zdarzeniu powiadomiona została policja i prokuratura, a następnie rodzice dziecka zostali zatrzymani. W sprawie wszczęto śledztwo. Jak  wynikało z przeprowadzonej sekcji zwłok dziewczynki, przyczyną jej zgonu były doznane urazy głowy oraz zatrucie amfetaminą” – podała prok. Zawada-Dybek.

Rzeczniczka dodała, że prowadzone śledztwo potwierdziło iż ojciec dziecka sprawował nad nim nieodpowiednią opiekę, co doprowadziło m.in. do niedowagi i wychudzenia.

Oboje oskarżeni są aresztowani. Jak dowiedziała się PAP, oskarżona kobieta ma wyższe wykształcenie, podczas przesłuchania w prokuraturze nie przyznała się do winy.

Zrzuciła swoją 3-letnią córeczkę z szóstego piętra. Dziewczynka krzyczała, że się boi… [DRASTYCZNE]

Źródło: PAP

Zdjęcia do dokumentów
Zdjęcia do dokumentów
12,00 zł
24,00 zł
89 dni
do końca oferty!
Zdjęcia do dokumentów: 4 zdjęcia za 12 zł i więcej opcji w Studiu Videomovie (-50%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz