Home Kategorie Życie Polskę zaleje afrykański żar. Prawie 40 stopni na termometrach!
7.25K

Polskę zaleje afrykański żar. Prawie 40 stopni na termometrach!

Polskę zaleje afrykański żar. Prawie 40 stopni na termometrach!

Pogoda w czerwcu zrekompensuje nam to, co miało miejsce w maju, gdy było raczej zimno i deszczowo. W drugiej połowie miesiąca spodziewane są jeszcze większe upały, niż teraz.

Pogoda długoterminowa na czerwiec zapowiada się pięknie. Już niedługo na termometrach zobaczymy temperatury takie, jak w najgorętszych europejskich kurortach. Eksperci zwiastują nadejście potężnych upałów.

Nim jednak pogoda zrobi się prawdziwie wakacyjna, aura nieco się ochłodzi. W sobotę temperatura wyniesie około 20 stopni. W niedzielę na wschodzie kraju może wynieść 15 stopni. Trzeci tydzień czerwca przyniesie jednak ponowne ocieplenie.

Jak podaje portal fanipogody.pl, w poniedziałek będziemy mogli cieszyć się już 25 stopniami na termometrach. Kolejne dni będą jeszcze cieplejsze. Przedsmak prawdziwych upałów dostaniemy w połowie miesiąca. Już w ten weekend do Polski zaczną napływać gorące zwrotnikowe masy powietrza z Afryki.

16 czerwca zrobi się bardzo gorąco, bo temperatura przekroczy 30 st. – wynika z europejskiego modelu prognozowania ECMWF. W czwartek, 17 czerwca na zachodzie na termometrach zobaczymy nawet 34 stopni Celsjusza. Po krótkim ochłodzeniu w sobotę 19 czerwca z nieba znowu poleje się żar. Model GFS w piątek 25 czerwca ponownie wylicza dla Polski bardzo wysokie temperatury. Najgoręcej ma być na zachodzie. Tam słupki rtęci wzrosną nawet 35-36 stopni.

Rodzice usłyszeli, że mają zrzucić się po 500 zł na prezent dla nauczycielki. Ich reakcja była bezcenna.

Off-road: szkolenie z nagraniem HD
Off-road: szkolenie z nagraniem HD
89,99 zł
178 dni
do końca oferty!
45-minutowe szkolenie z jazdy off-road z nagraniem HD i bonem wartościowym za 89,99 zł i więcej opcji w Abstractive

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz