Home Kategorie Ludzie Artur Barciś ostro o antyszczepionkowcach. „To są ludzie ideologicznie nakręceni”.

Artur Barciś ostro o antyszczepionkowcach. „To są ludzie ideologicznie nakręceni”.

Artur Barciś ostro o antyszczepionkowcach. „To są ludzie ideologicznie nakręceni”.

Artur Barciś rozmawiał z reporterem Wirtualnej Polski. Odniósł się do kwestii szczepień i tzw. paszportu covidowego, który miałby dawać prawo wchodzić na koncerty czy spektakle.

Barciś kilka miesięcy temu przeszedł COVID-19. Walka z chorobą była w jego przypadku ciężka, ale na szczęście powrócił do zdrowia, a obecnie jest też zaszczepiony. W rozmowie z WP głośno powiedział, co sądzi o ludziach, którzy nie chcą się szczepić. Aktor jest też zwolennikiem wprowadzenia tzw. paszportów covidowych.

– „Najważniejsze jest nasze zdrowie. Mniej ważne jest to, że ktoś poczuje dyskomfort, że nie wejdzie na koncert. To jest jego czy jej wybór, że się nie zaszczepi, a nie żadna dyskryminacja. Ktoś, kto świadomie dokonuje takiego wyboru, musi się liczyć, że do pewnych miejsc nie będzie mógł wejść. Te osoby świadomie rezygnują z pewnych możliwości. Najważniejsze jest bowiem nasze zdrowie, a nie czyjeś złe samopoczucie. Musimy bowiem uniknąć katastrofy, jaką byłaby czwarta fala i kolejne zgony idące w setki” – powiedział w rozmowie z WP.

Artur Barciś ocenił też zachowanie przywódców antyszczepionkowców. Niechęć do szczepień dotyczy też części gwiazd. W Polsce teorie spiskowe o koronawirusie powtarzają m.in. Viola Kołakowska, Edyta Górniak czy Ivan Komarenko.

– „Szczepionka to największy wynalazek ludzkości. To się samo nie zrobiło – wynaleźli ją bardzo mądrzy ludzie, którzy skutecznie uratowali ludzkość przed wieloma chorobami. Przywódcy antyszczepionkowców, którzy kłamią, manipulują i zmyślają, zasługują na największe potępienie. To są ludzie ideologicznie nakręceni i dla nich kłamstwo jest dozwolonym narzędziem. To, co propagują, jest jednak bardzo szkodliwe dla całego społeczeństwa […] To, że ktoś sobie coś sądzi, nic nie znaczy. Wiele osób czerpie wiedzę z internetu, od znachorów czy influencerek. Ale taka „wiedza” prowadzi w ślepą uliczkę. Albo czerpiemy z rzetelnej wiedzy naukowej, albo wierzymy w „czipy” i inne bzdury na temat szczepionek.”

Wiele osób uważa, że wygodnym rozwiązaniem byłyby szybkie testy wykrywające COVID-19 przed wejściem na koncert lub do teatru. Barciś nie jest jednak zwolennikiem takiego pomysłu.

– „Takie testy kosztują. Trzeba by je doliczać do ceny biletu. Trzeba by jeszcze postawić specjalną karetkę. To jest skomplikowane. A zaszczepienie się jest proste. Więc radzę się zaszczepić i już. Tak samo, jak szczepi się dzieci przeciwko odrze czy ospie i całej masie chorób” – podsumował.

Nie żyje dziennikarka Małgorzata Durska. Miała zaledwie 43 lata.

Źródło: WP

Wybrane masaże dla 1 lub 2 osób w Wellness & Beauty Clinical
Wybrane masaże dla 1 lub 2 osób w Wellness & Beauty Clinical
59,99 zł
180 dni
do końca oferty!
Wybrane masaże dla 1 lub 2 osób w Wellness & Beauty Clinical

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz