Home Kategorie Poruszające Przerażające nagranie z przejścia dla pieszych. Nastolatek cudem uniknął śmierci.

Przerażające nagranie z przejścia dla pieszych. Nastolatek cudem uniknął śmierci.

Policjanci z Łukowa opublikowali przerażające nagranie z miejskiego monitoringu. Widzimy na nim potrącenie 17-latka przechodzącego przez przejście dla pieszych.

Do tego incydentu doszło 10 czerwca przy ul. Wojska Polskiego w Łukowie. Przed 8:00 rano przez jedno z przejść dla pieszych przechodził 17-letni chłopak. Nastolatek był w połowie pasów, gdy nagle z lewej strony wjechał w niego samochód.

Na filmie z monitoringu widać, jak 17-latek po uderzeniu go przez auto upada na ziemię. Na szczęście zdołał wstać o własnych siłach i pozbierał z ulicy swoje rzeczy. Sprawca potrącenia natychmiast zjechał na pobocze. Na miejsce wezwano policję.

– „Mundurowi, którzy przyjechali na miejsce, ustalili, że kierujący samochodem marki mercedes 48-letni łukowianin potrącił przechodzącego przez jezdnię 17-latka. Z ustaleń wykonanych przez policjantów wynikało, że pokrzywdzony pieszy przechodził przez jezdnię po przejściu. Kierujący mercedesem mówił mundurowym, że w ostatniej chwili zauważył nastolatka na jezdni i nie zdążył już przed nim wyhamować. Na szczęście pokrzywdzony 17-latek doznał niegroźnych urazów i po udzieleniu pomocy medycznej wrócił do domu” – przekazuje Marcin Józwik, rzecznik prasowy policji w Łukowie.

Kierowca mercedesa dostał mandat i punkty karne. Policjanci przypominają przy okazji, że na drodze nawet moment nieuwagi może skończyć się tragicznie. Zwracają też uwagę na nowe przepisy, które obowiązują od 1 czerwca.

– „Przypominamy, że kierujący pojazdem (z wyłączeniem kierującego tramwajem) zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność, zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu albo wchodzącemu na to przejście” – mówi Józwik.

Zrzuciła swoją 3-letnią córeczkę z szóstego piętra. Dziewczynka krzyczała, że się boi… [DRASTYCZNE]

Wyszczuplający masaż endodermiczny
Wyszczuplający masaż endodermiczny
71,99 zł
240,00 zł
Oferta zakończona!
6 zabiegów masażu endodermicznego za 89,99 zł i więcej w Instytucie Medycyny Estetycznej i Kosmetologii Hialuron

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz