Home Kategorie Życie Pierwsze nowe rachunki za śmieci szokują…są ogromne.

Pierwsze nowe rachunki za śmieci szokują…są ogromne.

Pierwsze nowe rachunki za śmieci szokują…są ogromne.

Spółdzielnia Mieszkaniowa im. Bolesława Chrobrego na Widzewie – Wschodzie jest chyba pierwszą w Łodzi, która wysłała obywatelom nowe opłaty za śmieci, które zaczną obowiązywać 1 lipca.

Opłaty za śmieci do lipca są obecnie liczone według liczby zameldowanych i wynoszą 34 zł od osoby. Ale od 1 lipca w całej Łodzi mamy płacić za śmieci od ilości zużytej wody, do więc 9,60 zł za metr sześcienny wody. Trzeba przyznać, że to naprawdę spora opłata.

Młode małżeństwo z ul. Gogola, które do tej pory płaciło za wywóz śmieci 64 złote, od 1 lipca zapłaci 108, 48 zł bo spółdzielnia wyliczyła, ze średnio zużywają 11 metrów sześciennych wody. Co to oznacza w praktyce? Mianowicie to, że ich opłaty za śmieci, od pierwszego lipca wzrosną o 70%. To szok nie tylko dla nich.

Inna rodzina z osiedla, z dwójką małych dzieci, czteroosobowa, dostała pismo z informacją, że ma teraz płacić za śmieci 268,80 zł, bo średnio zużywali miesięcznie 28 metrów sześciennych wody. Obecnie płacą 136 złotych. Proszę tylko spojrzeć, jak ogromna jest to podwyżka. Te dane liczbowe, szokują.

Kurator spółdzielni, Ewa Piestrzyczkiewicz tłumaczy, że opłaty ustalono zgodnie z danymi, dotyczącymi zeszłorocznego zużycia wody przez dane gospodarstwo.

– „W spółdzielni takie rozliczenie robimy raz do roku i ustalamy zaliczki na rok następny. Jeżeli więc komuś wyszło, ze zużył w sumie określoną ilość wody, to mnożymy ją przez stawkę ustaloną przez Urząd Miasta Łodzi” – tłumaczy i wyjaśnia, że obowiązek odczytu liczników co trzy miesiące dotyczy tylko relacji między UMŁ a spółdzielnią. Jednakże, nie dotyczy to samych lokatorów.

O tym, ze takie zasady rozliczania są dopuszczalne potwierdza Monika Pawlak z Biura Prasowego UMŁ

– „Uchwała Rady Miejskiej z 27 stycznia 2021 r. określa sposób rozliczania pomiędzy właścicielami nieruchomości wielolokalowych (np. spółdzielnie mieszkaniowe) a gminą. Określenie zasad na jakich właściciel budynku wielolokalowego (np. spółdzielnia mieszkaniowa) będzie się od lipca rozliczał z lokatorami leży w gestii właścicieli” – stwierdzono.

Zrzuciła swoją 3-letnią córeczkę z szóstego piętra. Dziewczynka krzyczała, że się boi… [DRASTYCZNE]

Źródło: lodz.naszemiasto

Kurs online: Pracownik działu kadr i płac z MEN
Kurs online: Pracownik działu kadr i płac z MEN
89,00 zł
399,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Kurs online Pracownik działu kadr i płac z zaświadczeniem MEN za 89 zł z P&M Management Group

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz