Home Kategorie Życie Religia w środku lekcji. Rodzic walczy z dyskryminacją. „Batalia na całą miejscowość”.

Religia w środku lekcji. Rodzic walczy z dyskryminacją. „Batalia na całą miejscowość”.

Religia w środku lekcji. Rodzic walczy z dyskryminacją. „Batalia na całą miejscowość”.

Paweł Nijakowski jest ojcem piątoklasisty. Od kilku lat walczy z umieszczania religii pomiędzy obowiązkowymi lekcjami. Batalia, która się rozpoczęła, jest naprawdę ciekawa.

– „Trwają wybory na wójta gminy Dopiewo. Szczególnie zależy mi na nagłośnieniu tematu w momencie, w którym jeden z kandydatów powiedział, że większość uczniów uczęszcza na religię i można umieszczać ją w środku planu” – podkreśla w rozmowie z redakcją edziecko.pl.

Syn Pawła Nijakowskiego uczęszcza do Szkoły Podstawowej nr 1 Skórzewie pod Poznaniem. Ojcu ucznia nie podobał się fakt, że religia była umieszczana pomiędzy obowiązkowymi przedmiotami w planie lekcji i postanowił zainterweniować w tej sprawie u dyrekcji szkoły. Sprawa, tak naprawdę wciągnęła całe miasto.

– „To mała miejscowość, rodzice dzieci w podobnym wieku często się znają i w końcu o mnie usłyszeli. Próbowałem im pomóc, ale okazało się, że nie wszystkie szkoły są otwarte na zmiany. Niezliczone rozmowy i pisma z prośbami o umieszczanie religii na skrajnych lekcjach, w wielu miejscach po prostu trafiają w próżnię” – mówi.

W czerwcu 2020 roku Paweł Nijakowski napisał pismo do kuratorium oraz list otwarty, który opublikowano w jednej z lokalnych, wielkopolskich gazet „Puls Gminy” i na stronie Fundacji Wolność od Religii. Apel ten dotyczył podobnej sytuacji w Szkole Podstawowej Nr 2 w Skórzewie.

– „Na początku zeszłego roku, z mojej działalności wyszła głośna batalia na całą miejscowość i po mnie podobny problem zaczęli sygnalizować rodzice z innych placówek. Teraz trwają wybory na wójta gminy Dopiewo. Szczególnie zależy mi na nagłośnieniu tematu w momencie, gdy były zastępca wójta, a obecny kandydat Paweł Przepióra powiedział, że większość osób uczęszcza na religię i można umieścić ją w środku planu. Zaskoczył mnie swoim sposobem rozumienia demokracji. Chcę pokazać, że to nieprawda i rodzice domagają się zmian w tej kwestii. Zależy mi na nagłośnieniu tematu” – tłumaczy. Co o tym sądzicie?

Już nie wygląda jak Walduś z kiepskich. Aktor prosi o pomoc.

Źródło: edziecko.pl

Colorland - fotoksiążka, różne formaty
Colorland - fotoksiążka, różne formaty
36,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Od 31,90 zł: fotoksiążka A4 (28, 40 i więcej stron) w wersji standard lub Lux z Colorland

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz